Inwestycja w mieszkanie dla turysty

Gazeta Wyborcza - Dom (Nieruchomosci) - - Dom -

skorzystać z usług firmy zarządzającej nieruchomościami wakacyjnymi. – Planujemy stworzyć wBukowej Górze również coś w rodzaju wspólnoty wynajmujących. Wówczas właściciel apartamentu nie będzie musiał zajmować się wszystkim sam – zaznacza dyrektor Kristensen Group.

Kto wynajmuje apartamenty wakacyjne? – Najczęściej rodziny – mówi Żaneta Kaczmarzyk, kierowniczka biura sprzedaży Kristensen Group wWiśle. – Z dwóch powodów. Po pierwsze, finansowego, bo czteroosobowa rodzina za weekend zapłaci tu ok. 200-220 zł, czyli dwa razy mniej niż za pobyt w hotelu o zbliżonym standardzie. Po drugie, z wygody, ponieważ do dyspozycji ma się całe mieszka nie, z kuch nią wy po sa żo ną jak w domu, gdzie przygotowywać można ro dzin ne po sił ki – do da je Kacz - marzyk.

Dyrektor Kristensen Group przyznaje jednak, że wiele zależy od standardu wykończenia apartamentu wakacyjnego. – Wynajmujący nie szczędzą na wyposażeniu wnętrz, ponieważ zdają sobie sprawę, że jeśli mieszkanie raz się spodoba, to najemcy tutaj wrócą. W tym tkwi cały sekret inwestycji. Apartament wakacyjny jest tańszy niż hotel, a w wielu przypadkach bar dziej luk su sowy – mó wi Twardowski.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.