Dwa osiedla nad Kanałem Żerańskim

Gazeta Wyborcza - Dom (Nieruchomosci) - - Dom -

które maja największe doświadczenie w planowaniu dużych, wieloetapowych inwe stycji miesz ka niowych. Osiedle będzie ogrodzone i wyłączone z ruchu kołowego. Metraże mieszkań wahają się od 31 do 89 m kw., większość to lokale niewielkie dla osób szu ka ją cych pier wsze go miesz ka - nia. Inwestor – firma Marvipol – obiecuje rewitalizację przylegającego do osiedla lasku. Mają tam powstać ławeczki oraz ścieżki prowadzące w bezpośrednie sąsiedztwo kanału Żerańskiego. Mieszkania mają zostać przekazane do użytku pod koniec 2017 r.

Oko li ce ul. Krzy żówki to je den z tych rejonów Warszawy, w którym miasto dopiero powstaje. Do niedawna były to tereny poprzemysłowe i magazynowe. Oprócz powstających tu domów i działającego już boiska orlik na razie jest tu niewiele miejskiej infrastruktury. Atal i Marvipol zachwalają, że jest to „rozwijający się rejon”, swoich klientów kuszą sąsiedztwem nadbrzeży Kanału Żerańskiego, świetnie nadających się do porannego joggingu i jazdy na rowerach. Ale pamiętać trzeba także o tym, że nad kanał przyjeżdża odpoczywać wielu mieszkańców dalszych okolic, w związku z czym trawniki przy ul. Krzyżówki są permanentnie rozjeżdżane przez samochody.

Także ci, którzy mają lub planują mieć dzieci, powinni się dwa razy zastanowić. Bo co prawda przy ul. Krzyżówki wkrótce rozpocznie się budowa żłobka dla 150 dzieci (ma być gotowy w wakacje 2017 r.), ale już najbliższa publiczna podstawówka jest przy ul. Leszczynowej, po drugiej stronie ruchliwej ul. Modlińskiej.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.