Dom marzeń – finał już dziś

Gazeta Wyborcza - Dom (Nieruchomosci) - - Dom -

które wytwarza się wwiększości z produktów pochodzących z odzysku (recyklingu) i jednocześnie same nadają się w 100 proc. do odzysku.

Zuwagi na duże przeszklenia wsalonie na parterze, a także konieczność zachowania estetyki pomieszczenia zaplanowano ogrzewanie podłogowe. Na betonowej wylewce ułożono płyty styropianowe. Dzięki temu całe ciepło oddawane przez rury, kierowane jest do górnej części wylewki zamiast do gruntu.

Przed ułożeniem ostatecznego wykończenia z płyt marmurowych, paneli podłogowych lub płytek ceramicznych wykonano solidne podłoże z samopo- ziomującego podkładu podłogowego. Ma on bardzo dużą wytrzymałość, nie pęka podczas wysychania i dobrze przewodzi ciepło, dlatego idealnie nadaje się na ogrzewanie podłogowe wpomieszczeniach suchych. Wodę o odpowiedniej temperaturze do instalacji ogrzewania podłogowego oraz grzejników płytowych (znajdują się we wszystkich sypialniach na piętrze) i łazienkowych dostarcza kocioł kondensacyjny. Kocioł przygotowuje też ciepłą wodę magazynowaną wzasobniku o pojemności 150 l, który jest umieszczony pod nim.

Aby zapewnić przyszłym domownikom Domu Marzeń stały dopływ świeżego powietrza i usunięcie zużytego, zastosowano wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła. Jej sercem jest centrala z obrotowym wymiennikiem ciepła, który pozwala odzyskać ciepło lub chłód z powietrza wywiewanego. Zkolei garaż Domu Marzeń został zamknięty automatyczną bramą segmentową o wymiarach 5,0 x 2,25 m, w kolorze antracytowym, z gładką powierzchnią i szerokimi przetłoczeniami.

Woknach od strony południowej i zachodniej zamontowano markizy. Są one zaprojektowane specjalnie do instalacji na oknach pionowych (a nie nad nimi). Przesłony te są wykonane z wytrzymałej, odpornej na czynniki atmosferyczne tkaniny z włókien szkla- nych powlekanych PVC. Po opuszczeniu nie przepuszcza ona promieni słonecznych do wnętrz, chroniąc je przed nagrzaniem wupalne dni skuteczniej niż osłony wewnętrzne.

Przypomnijmy, że program można było oglądać na antenie TVN w soboty o 20. Dziś wielki finał, a widzowie wybiorą parę, która zwycięży i otrzyma klucze do domu.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.