Uciec z domu, za

Sąd nakazał mu wyprowadzkę za znęcanie się nad żoną. Ma też sprawę o gwałty.

Gazeta Wyborcza - Duzy Format - - Włodkowska - TEKST KATARZYNA WŁODKOWSKA ILUSTRACJA MAJA WOLNA

UUciekła tydzień po tym, gdy cisnął w nią kasą fiskalną (chybił) i warknął: „Zabiję cię, obiję ci mordę”. Widziała to ich najmłodsza córka. Wezwała policję. Zobaczyli porozrzucane dokumenty, roztrzaskaną kasę, zapłakaną kobietę.

Grażyna ma gulę w gardle, ale mówi: „On chce mnie zabić”. Córka Karolina, że ojciec bije i wyzywa od lat. A Leopold, że się zdenerwował, bo zginęły mu pieniądze.

Policjant pyta: – Pogodzicie się?

Grażyna milczy.

Karolina: – Boimy się.

Ojciec: – Ja się czasem denerwuję, ale szybko mi przechodzi.

Wychodzą, a ona słyszy, że jest suką. Ma „oddać klucze do mieszkania i spierdalać”. Następnego dnia on klęka z różami i obiecuje, że będzie innym człowiekiem. Grażyna przyjmuje kwiaty, jemu szybko przechodzi. Dowiedział się, że opieka społeczna chce zadać kilka pytań. Ciska się: „Nigdy wam nie wybaczę tego donosu. Zemszczę się, wylądujecie w zakładzie psychiatrycznym!”. Wchodzi do jej pokoju i wyrzuca na podłogę zawartość szafek. Macha palcem przed nosem: „Sprowadzę do domu lumpów i już oni się tobą zajmą”. Widzi, jak Grażyna wykręca numer 112, parska śmiechem.

– Mąż jest u siebie i może robić, co chce – funkcjonariusz rozgląda się po mieszkaniu. – Ma chyba prawo szukać swoich rzeczy? Jeżeli będzie pani bezpodstawnie wzywać policję, dostanie pani mandat.

Ona ze łzami w oczach: – Ale my się boimy, mąż nam grozi.

Leopold, szczupły magazynier z zakolami, rozsiada się na kanapie, gładzi wąsy i wyjaśnia: – Zwykła kłótnia. Dajcie, panowie, spokój.

Dali. Pięć dni później Grażyna i jej 19-letnia córka Karolina były już poza domem.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.