Z fotografem Maćkiem Jaźwieckim rozmawia Jakub Wątor

Gazeta Wyborcza - Duzy Format - - Fotoprojekt -

Spodziewałem się na zdjęciach warszawskich siedzib Facebooka czy Google’a...

– Takie ujęcie tematu wydało mi się zbyt oczywiste, wielokrotnie widziałem zdjęcia z wnętrz największych firm technologicznych. Nowe technologie są już wszędzie, one budują nowy krajobraz społeczeństwa. To nie są już faceci w rozciągniętych swetrach, z okularami na nosie... Widać wielki boom na technologie, codziennie odbywają się jakieś związane z tym wydarzenia. Właśnie, są tu i młodzi, i starsi, i kobiety, i mężczyźni.

– Bo nowymi technologiami interesują się wszyscy. Przez dwa lata realizacji projektu spotkałem najróżniejszych ludzi. Technologię VR (wirtualna rzeczywistość) wykorzystali twórcy spektaklu realizowanego w ramach wspólnego projektu TR Warszawa i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, brałem udział w warsztatach programowania dla dzieci z najmłodszych klas podstawówki, oczywiście dużo jest na zdjęciach osób młodych i w średnim wieku, które doskonale czują się w nowych technologiach.

Jedno nie zmieniło się od czasów pierwszych komputerów – garaże i graciarnie.

– Steve Jobs i Steve Wozniak składali pierwszy komputer Apple w garażu, a dziś w takim samym garażu – tylko że na Okęciu – swoją kapsułę Hyper Loop składają studenci Politechniki Warszawskiej. Próbują stworzyć pojazd, który w specjalnej rurze z obniżonym ciśnieniem ma transportować ludzi z prędkością dźwięku. Generalnie wiele miejsc, gdzie powstają nowe technologie,

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.