INSTASHAM

Gazeta Wyborcza - Duzy Format - - Orliński Szczygieł Poluje Na Prawdę -

Przykład: „Widziałeś zdjęcia Krzyśka z wakacji? Totalny instasham, nigdzie nie wyjechał”

Bardzo przydatna zbitka słów – „Instagram” to popularny serwis obrazkowy, należący do Facebooka, a „sham” to ściema, pic na wodę i fotomontaż. Serwisy obrazkowe służą nam głównie do pokazywania zdjęć typu „ja i moje wspaniałe życie”.

Życie większości z nas jest oczywiście szare i banalne, dlatego ludzie instashamują. Kupują ubrania na chwilę, żeby zrobić w nich sobie zdjęcie, a potem zwracają, bo ich tak naprawdę nie stać.

I to wcale nie „dzisiejsza młodzież” w tym przoduje. Według artykułu w „The Independent” robią tak najczęściej ludzie między 35. a 44. rokiem życia.

Kiedy Marzenę Paczuską (59 l.), byłą szefową „Wiadomości” TVP, wysłano na przymusowy urlop – wrzuciła na Twittera zdjęcie uroczej zatoczki z komentarzem „jakby co, to jestem na urlopie”. Internauci szybko zauważyli, że zdjęcie jest kradzione.

Ubrania i zatoczki to nic. W Rosji działa firma Private Jet Studio, która oferuje dostęp do niesprawnego samolotu Gulfstream G650. Samolot wprawdzie nigdzie nie lata, ale świetnie się nadaje do sesji zdjęciowej pt. „piję szampana z przyjaciółmi na pokładzie mojego prywatnego odrzutowca”.

Dlatego nie zazdrość koledze, który wrzucił wakacyjne zdjęcie plaży z palmami. Niewykluczone, że wrzucał je ze swojego M3 w wielkiej płycie...

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.