INCEL

Gazeta Wyborcza - Duzy Format - - Orliński Szczygieł Poluje Na Prawdę -

Przykładowe zastosowanie: „Słyszałeś go? Bredzi jak jakiś incel!”

Zbitka „INvoluntary CELibate” określa jedną z najobrzydliwszych subkultur naszych czasów. Incele to mężczyźni, którzy mają pretensję do całego świata o to, że kobiety ich nie chcą.

Kiedyś problem „chłopca, który nie wie, jak się umówić na randkę” był tematem popkulturowych żartów w stylu „Sekretnego dziennika Adriana Mole’a lat 13 3/4”. Większość z tego po prostu w końcu wyrastała.

Dziś internet tym chłopcom podsuwa ideologiczne wyjaśnienie: to wina feministek! To przez nie nie możecie sobie bezkarnie pomacać w windzie!

Incele zamiast pomyśleć o praktycznych sposobach na rozwiązanie swojego problemu (powiedzmy – nowa fryzura, maść na pryszcze i większa dbałość o higienę), marzą o zemście.

Ich bohaterem jest Elliot Rodger, który w 2014 roku zabił sześć osób i ranił kilkanaście innych, zanim sam się zastrzelił. Pozostawił po sobie manifest incela, w którym wyznawał, że „ma 22 lata i nadal jest prawiczkiem” (po czym w 100 tysiącach słów oskarżał o to współczesny świat).

Od tego czasu w USA i Kanadzie miało miejsce jeszcze kilka samobójczych ataków terrorystycznych dokonywanych przez inceli. W kwietniu 2018 roku jeden z nich wjechał samochodem w tłum młodych ludzi, zabijając 10 osób i raniąc 14.

Incele zazwyczaj mają poglądy skrajnie prawicowe, rasistowskie, ksenofobiczne i islamofobiczne. A jednak mają podobne motywy i metody do islamistycznych terrorystów. Współczesnej cywilizacji najbardziej nienawidzą za to, że kobiety mają w niej prawo mówić „nie”.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.