KRESKÓWKI

W latach 90. BoJack został gwiazdą Hollywood. Zagrał w sitcomie o młodym koniu, który adoptuje trzy sierotki. Rola przyniosła mu sławę i gigantyczne pieniądze. I wpędziła w ciężką depresję

Gazeta Wyborcza - Gazeta Telewizyjna - - SERIALE ANIMOWANE DLA DOROSŁYCH -

To fabuła wyprodukowanego dla Netfliksa „BoJacka Horsemana”, serialu animowanego o antropomorficznym koniu aktorze. Czy raczej eksaktorze, bo od dużej roli w popularnym sitcomie z lat 90. spoczął na laurach. Pławi się w luksusach i tonie w używkach, tłumiąc frustrację z powodu złamanej kariery i zmarnowanego życia.

Serial to satyra nie tylko na Hollywood i kult celebrytów. To również filozoficzna przypowieść o szukaniu szczęścia w dobie wszechobecnych rozpraszaczy.

Nie każdy z bohaterów jest równie dysfunkcyjny jak BoJack.

Jego agentka Princess Carolyn zagłusza marzenia o założeniu rodziny świadomym pracoholizmem i kompulsywnie zajmuje się problemami innych ludzi (i zwierząt).

Przyjaciel BoJacka Todd, uosobienie milenialsa, to pocieszny idiota, który jest szczęśliwy, dopóki ma zajęcie. Jest uzależniony od rozpraszaczy i gdy nie ma nic do roboty, przeżywa egzystencjalny kryzys.

Twórcy czerpią tu z rozważań Pascala i Sartre’a, a ich satyra nie jest jednoznaczną krytyką różnych postaw. To raczej szukanie odpowiedzi na pytanie, które często pada pod adresem celebrytów i ludzi sukcesu: skoro mają wszystko, dlaczego nie są szczęśliwi?

Disney już w latach 20. i 30. eksperymentował z krótkimi filmami Mr. Peanutbutter startuje w wyborach na gubernatora Diane (po prawej) przechodzi zawodowy i małżeński kryzys Princess Carolyn - jej nowy związek wkracza na kolejny etap A Todd przez przypadek zostaje ikoną mody

BOJACK HORSEMAN

serial animowany, USA (od 2014 -) poprzednie i nowa 4. seria (od 8.09) NA NETFLIKSIE W TELEWIZJI: SIMPSONOWIE na Fox Commedy SOUTH PARK( wcześniejsze serie) oraz RICK AND MORTY na Comedy Central

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.