AGENCI NCIS: NOWY ORLEAN

Gazeta Wyborcza - Gazeta Telewizyjna - - PIERWSZA STRONA - ZAG

serial kryminalny, USA 2014-, wyk. Scott Bakula, Rob Kerkovich, C.C.H. Pounder, Zoe MacLellan, Lucas Black, Shalita Grant, Daryl „Chill” Mitchell WTORKI ok. 22:00 od 6 listopada również PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK 15:00

A| |

genci NCIS: Nowy Orlean” to najmłodsze dziecko w rodzinie seriali „NCIS”. Zajmuje się tym samym, co poprzednicy, ale różni się luźniejszą atmosferą. Wkońcu dzieje się w kolebce jazzu i muzyki improwizowanej. Seria „NCIS” korzeniami sięga dramatów sądowych i filmów o amerykańskiej marynarce wojennej, ale w przeciwieństwie do nich zamiast prawniczej szermierki w sądzie mamy przede wszystkim śledztwo i akcję.

To serial proceduralny: każdy odcinek przedstawia inną sprawę. Do prawdy dochodzi się w laboratorium, decyzje podejmuje błyskawicznie, a potem łapie się przestępców. Co dalej z nimi zrobi wymiar sprawiedliwości – ma już mniejsze znaczenie.

Kilkuosobowy zespół śledczy ma kompetencje od naukowych do czysto wojskowych. Liczą się nie tylko służbowe, ale i prywatne relacje, co powoduje, że czasem bo- haterom komplikują życie duchy przeszłości.

Najważniejszy jest charyzmatyczny dowódca grupy. W Nowym Orleanie (od 2014 r.) jest nim Dwayne Cassius Pride, którego gra popularny aktor serialowy Scott Bakula (powstały już trzy serie z jego udziałem, najnowszą wiosną br. pokazała w USA stacja CBS).

Scott Bakula (rocznik 1954) chciał zostać muzykiem – jak rodzice. Ale na studiach zainteresował się aktorstwem. Zaczynał na Broadwayu. Później były rólki telewizyjne. Popularność przyszła w 1988 r. wraz z drugoplanową rolą w nagradzanym (3 Złote Globy i 13 Emmy) sitcomie „Murphy Brown”. Prawdziwym sukcesem była w 1989 r. rola dr. Sama Becketta w serialu „Zagubiony w czasie”. Bakula dostał Złoty Glob. Zagrał też wobsypanym Oscarami „American Beauty” i główną rolę w „Star Treku: Enterprise”, ostatnim serialu z poprzedniej serii.

„Agenci NCIS: Nowy Orlean” znalazł przepis na sukces, w którym pomaga klimat przepełniony jazzem, duszna atmosfera południa Stanów oraz dowódca grupy, który nie uważa, że dyscyplina jest najwyższą cnotą. I często się uśmiecha, w przeciwieństwie do swojego wiecznie ponurego przyjaciela agenta Gibbsa z NCIS w Waszyngtonie.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.