ŻAŁOBA WWESOŁEJ MASCE

Gazeta Wyborcza - Gazeta Telewizyjna - - PONIEDZIAŁEK -

śmierci swojej o 25 lat młodszej dziewczyny. Plotkarskie gazety pisały o jego depresji i domniemanych problemach psychicznych, a sam Carrey szalał w mediach społecznościowych, umieszczając wykonane przez siebie agresywne rysunki krytykujące Donalda Trumpa. Robi to zresztą do dziś, regularnie i zapalczywie.

Trudno oglądać „Kidding”, najnowsze dokonanie aktora, bez tego barwnego kontekstu. Warto jednak spróbować, bo reżyser serialu Michel Gondry wyraźnie ma na Carreya zbawienny wpływ. Po czternastu latach od „Zakochanego bez pamięci” znowu stworzył z komikiem dzieło dziwaczne pod względem formy, ale uniwersalne w treści. Wykorzystał ciekawe pęknięcie w postaci aktora, który na ekranie potrafi rozśmieszać bez hamulców, a w życiu prywatnym miota się w blasku znienawidzonych przez siebie fleszy.

Główny bohater „Kidding” też ma rozdwojoną osobowość. Cała Ameryka zna go z telewizji jako Pana Picklesa (Pana Korniszona) prowadzącego urocze programy dla dzieci z użyciem lalek, mapetów i zwierzęcych kostiumów. Po wyjściu ze studia Pan Pickles zmienia się w Jeffa, człowieka pogrążonego w żałobie po stracie dziecka. Był ojcem bliźniaków Willa i Phila. Ten drugi zginął w wypadku samochodowym. Tragedia roz-

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.