Historyczna kara dla Legii

Gazeta Wyborcza - Regionalna (Stoleczna) - - PIERWSZA STRONA -

to kary nie były nakładane. Teraz się na to zdecydowaliśmy, bo w naszej ocenie to była przesada, powrót do bardzo negatywnych zjawisk – mówi przewodniczący Komisji Zbigniew Mrowiec.

Dodaje: – WPłocku zostały przekroczone wszelkie granice. I ze strony Wisły, której zwiększyliśmy karę, i Legii – jeślibyśmy nie ukarali jej za wulgaryzmy, byłoby to nieuczciwe. Stąd precedens. To uprzejma prośba do środowisk kibicowskich, by się trochę cofnęły, przystopowały z chamstwem.

Władzom ligi zależy na poprawie wizerunku i zadbanie nie tylko o najzagorzalszych fanów, ale także tych, którzy na stadion wracają po latach przerwy bądź chcą przyjść z całymi rodzinami.

Klub z Płocka będzie musiał wpłacić 15 tys. zł za „nieodpowiednie zachowanie kibiców”. Ale to kara zbiorcza – i za race, i za bluzgi. Kara dla Legii nie jest dotkliwa. Władze klubu zapłacą lidze zaledwie 5 tys. zł. Kara jedynie za wulgaryzmy jest jednak bezprecedensowa.

Mistrzowie Polski zostali także niedawno ukarani przez UEFA za sierpniowy mecz z FK Astana wkwalifikacjach do Ligi Mistrzów. Komisja Dyscyplinarna UEFA ukarała klub za niedrożne przejścia i powstańczą oprawę niezwiązaną z meczem.

Władze klubu będą musiały wpłacić europejskiej federacji 35 tys. euro, awkolejce jest już kolejna kara. Komisja Dyscyplinarna UEFA wszczęła postępowanie wobec klubu za zachowanie fanów wmeczu z Sheriffem Tyraspol (17 sierpnia, 1:1).

Warszawski zespół odpowie za wywieszone na trybunach transparenty niezwiązane z meczem i nielegalne race (oba zarzuty pochodzą z art. 16 przepisów bezpieczeństwa UEFA). Decyzja ma zapaść wpiątek, 25 sierpnia.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.