Pierzeja reklamowa. PKP: to zgodne z prawem

Gazeta Wyborcza - Regionalna (Stoleczna) - - WYDARZENIA -

Nośniki zostały ustawione na terenie należącym do Polskich Kolei Państwowych, przed budynkiem zajmowanym do niedawna przez spółkę PKP Informatyka. – Stelaż reklamowy został zamontowany zgodnie z przepisami, na podstawie zgłoszenia do odpowiedniego organu – zapewnia Aleksandra Grzelak z biura prasowego PKP.

– Ręce opadają. Kolejarze zasłonili cały swój budynek. Oczywiście zawiadamiamy nadzór budowlany. Przy tych gabarytach konstrukcji zgłoszenie nie wystarczy, absolutnie potrzebne jest pozwolenie na budowę. Takie jest orzecznictwo sądów administracyjnych – mówi Wojciech Wagner, wicedyrektor miejskiego biura architektury. – Zresztą na początku sierpnia wydział architektury dzielnicy Ochota wydał firmie reklamowej Braughman sprzeciw w tej sprawie.

To już kolejna gigantyczna konstrukcja reklamowa wzniesiona za zgodą kolejarzy. Olbrzymi stelaż stoi już od dawna wAl. Jerozolimskich za skrzyżowaniem z al. Jana Pawła II. Od roku zaś przed Dworcem Centralnym stoi wielki na kilka metrów ekran reklamowy, również zbudowany przez firmę Braughman. Wtej sprawie ratusz też dowodził, że konstrukcja wymagała pozwolenia na budowę, i zawiadamiał nadzór budowlany. Jak dotąd bezskutecznie.

Dwa ogromne, wysokie na kilkanaście metrów stelaże wyrosły przy Al. Jerozolimskich za skrzyżowaniem z ul. Grzymały-Sokołowskiego.

Zawiadamiamy nadzór budowlany – mówi Wojciech Wagner, wicedyrektor miejskiego biura architektury

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.