VERVA STREET RACING WPŁOCKU?

Gazeta Wyborcza - Regionalna (Stoleczna) - - OGŁOSZENIA DROBNE -

Na razie biuro prasowe PKN Orlen tego nie potwierdza, jednak z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że najszybsze, najdroższe i najlepsze auta będziemy mogli zobaczyć w akcji 14 października na stadionie Wisły Płock

Verva Street Racing to impreza motoryzacyjna, którą Orlen organizuje od 2010 r. Do tej pory każda edycja odbywała się wWarszawie, pierwsze trzy – na torze ulicznym zbudowanym ztej okazji wcentrum miasta. W2013 r. impreza została przeniesiona na Stadion Narodowy – najpierw na płytę główną, awub.r. na błonia obiektu.

Już w 2010 r. pytaliśmy, czemu Orlen robi ją wWarszawie, a nie w Płocku. W końcu to tu, a nie w stolicy, mieści się zakład produkcyjny, a do tego chwilę wcześniej koncern zabrał stąd już Rajd Orlen. Koncern odpowiadał: „ (...) miasto nie posiada niezbędnych warunków wzakresie infrastruktury drogowej, logistycznej czy hotelowej, która spełniałaby oczekiwania zarówno uczestników wyścigu – zawodników i obsługi technicznej, jak i widzów z całej Polski. Ze względu na praktycznie nieistniejące połączenia kolejowe zdecydowanie ograniczylibyśmy możliwość dotarcia na wydarzenie wszystkim zainteresowanym”.

Kilka lat później koncern zmienił zdanie? Jak udało nam się dowiedzieć, w tym roku Verva Street Racing odbędzie się 14 października na stadionie Wisły. Wokół boiska jest tam asfaltowy tor, przykryty na czas meczów piłki nożnej.

Wiceprezes Wisły Tomasz Marzec nie potwierdza informacji o Verva Street Racing, ale przyznaje, że dostał zapytanie owynajęcie stadionu na 14 października (w tym czasie piłkarze Wisły grają mecz z Koroną wKielcach). I że agencja, która ma się zająć organizacją wydarzenia, otrzymała już propozycję umowy.

Dodajmy, że na tę imprezę jak dotąd składały się nie tylko wyścigi, ale również pokazy kaskaderskie czy drifting. Wydarzeniu towarzyszy też wystawa wparku maszyn, gdzie zainteresowani mogą z bliska przyjrzeć się wyjątkowym pojazdom. Podczas poprzednich edycji widzowie mogli obejrzeć słynny motoryzacyjny spektakl wwykonaniu znanych prezenterów – Jeremy’ego Clarksona, Richarda Hammonda i Jamesa Maya. Wartą zapamiętania była niewątpliwie piąta edycja, podczas której płyta Stadionu Narodowego zmieniła się w pustynne wydmy, które utworzyły wymagający tor rajdowy.

Wiadomo jednak, że na naszej płycie boiska – nie licząc toru – motoryzacyjnych zmagań nie będzie. Jak dodaje Marzec, murawa nie jest udostępniana pod tego typu pokazy.

2012 r. Verva Street Racing na placu Teatralnym wWarszawie

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.