Plac za 6,4 miliona

Gazeta Wyborcza - Regionalna (Stoleczna) - - OGŁOSZENIA DROBNE -

Rosa-Bud za 6,4 mln zł wyremontuje plac Jagielloński. Wczoraj urzędnicy rozstrzygnęli przetarg. Nowym placem przejdziemy 1 września 2018 roku. Wprzetargu na remont placu Jagiellońskiego wpłynęły dwie oferty Wygrała tańsza – warta 6,4 mln zł – którą złożył Rosa-Bud.

Na początku Rosa-Bud musi wykonać projekt, który będzie sporządzony na podstawie koncepcji Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. Same prace budowlane powinny rozpocząć się na początku przyszłego roku i potrwają do końca sierpnia 2018 roku. Wtym czasie plac Jagielloński będzie zamknięty, ale będzie możliwe przejście chodnikiem wzdłuż teatru.

Zmiany będą też poza samym placem. – Wprowadziliśmy czwarte przejście u zbiegu ulic Struga, Chrobrego i Pileckiego czy wydzielenie ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Chrobrego do aquaparku. Tego pierwotnie nie było, ale jak się remontuje plac, to warto go też skomunikować – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

Jak dodaje, miasto uwzględniło wiele uwag zgłoszonych wkonsultacjach. – Był wniosek, aby ciągi piesze nie były z kostki, ale z płyt, i to będzie wprowadzone do projektu, większy będzie element wodny, pojawią się też postulowane meble miejskie, np. parklety i ławki z ładowarkami USB – wylicza wiceprezydent.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.