Zgoda na obwodnicę

Gazeta Wyborcza - Regionalna (Stoleczna) - - WYDARZENIA -

Wojewoda wydał pozwolenie na budowę południowej obwodnicy Warszawy na nasypie przez Mazowiecki Park Krajobrazowy wWawrze. Do odcinka na Ursynowie mieszkańcy zgłosili aż 7 tys. uwag – trwa walka o filtry w wentylatorach tunelu. To czwarta zgoda wojewody mazowieckiego dotycząca 18,5-kilometrowej obwodnicy między ul. Puławską awęzłem Lubelska wgminie Wiązowna. Na razie prace trwają na wysokości al. KEN na Ursynowie, gdzie powstaje przekop pod tunelem I linii metra. Coraz bardziej zaawansowana jest też budowa mostu na Wiśle, trwa też wycinka zieleni pod węzeł drogowy przy Wale Miedzeszyńskim.

To właśnie tutaj zaczyna się 7,5-kilometrowy odcinek, którego wykonawca – firma Warbud – dostał właśnie pozwolenie wojewody Zdzisława Sipiery (PiS). Od początku kontrowersje budził plan rezygnacji z obiecanego podczas konsultacji z mieszkańcami 250-metrowego tunelu obwodnicy pod ul. Patriotów i linią PKP Warszawa – Lublin. Trasa ekspresowa znajdzie się tutaj wwykopie. Jeszcze większą zmianą wporównaniu z pierwotną koncepcją będzie zastąpienie estakad wMazowieckim Parku Krajobrazowym długim nasypem. Dla zwierząt i turystów pozostaną tylko trzy przesmyki.

Do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska wWarszawie wojewoda odesłał zaś ponad 7 tys. uwag po konsultacjach wsprawie odcinka obwodnicy przez Ursynów i na wysokości Miasteczka Wilanów. Większość z nich dotyczy zabezpieczeń przed hałasem i spalinami. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych iAutostrad nie przewiduje bowiem zapowiadanych wcześniej filtrów powietrza wwentylatorach tunelu wzdłuż ul. Płaskowickiej. Obwodnica ma być gotowa w2020 r.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.