Było pole agrotechnika, są uliczki do terenów inwestycyjnych

Gazeta Wyborcza - Regionalna (Stoleczna) - - OGŁOSZENIA DROBNE -

Miasto wybudowało cztery ulice wstrefie Wośniki. Maja ułatwić dojazd do działek, którymi zainteresowani są inwestorzy.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg iKomunikacji wRadomiu, jedna jezdnia odchodzi od Kieleckiej naprzeciw wylotu Samorządowej, a druga łączy tę drogę zWośnicką. Od niej z kolei biegnie na zachód mniejsza, ślepa uliczka.

Nowe drogi wsumie mają 900m długości. Dodatkowo przebudowany został blisko 200-metrowy odcinek Wośnickiej (na 170 m jest nowa nawierzchnia po budowie kanału) i 300-metrowy odcinek Kieleckiej. Powstały nowe chodniki, odwodnienie oraz oświetlenie.

Roboty rozpoczęły się wgrudniu zeszłego roku i trwały zgodnie z planem do połowy września. Ich wykonawcą była firma Strabag z Pruszkowa. Koszt inwestycji na Wośnikach to około 4 mln zł.

– Uliczki powstały na części terenów u zbiegu ulic Kieleckiej iWośnickiej, przedtem wykorzystywanych przez szkołę agrotechniczną, były tam jej pola uprawne. Dzięki tym drogom mogą powstawać tam kolejne zakłady, dające radomianom miejsca pracy – mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski. Dodaje, że cały teren jest uzbrojony w kanalizację deszczową i sanitarną oraz sieć wodociągową. – To ukłon w stronę przedsiębiorców prowadzących tu swoje firmy. Astrefa Wośniki zapełnia się. Cały teren po wschodniej stronie Kieleckiej ma prawie 26 ha. Około 14 ha jest już zagospodarowanych. Powstała tu już jedna firma, a siedem kolejnych jest w budowie lub w fazie przygotowania do budowy. Pozostaje nam jeszcze 10 ha wolnego terenu. Połowa należy do miasta, a połowa do Agencji Rozwoju Przemysłu – informuje Witkowski.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.