Mamy 43,5 tys. zł na odnowienie nagrobków

Gazeta Wyborcza - Regionalna (Stoleczna) - - OGŁOSZENIA DROBNE -

– Kiedy dzień wcześniej informowaliśmy o akcji, to nawet nie musieliśmy za dużo tłumaczyć. Dużo osób ją kojarzy – mówi Julia Siemiątkowska z VI B. – Sama wcześniej wrzucałam pieniądze do puszki. Cieszę się, że teraz mogłam kwestować.

Wtym roku młodym płocczanom udało się pobić swój rekord. Zebrali 310,76 zł.

Uczniowie dostali też zadanie specjalne – musieli policzyć zawartość trzeciej puszki prezydenta Płocka. W tej było nieco ponad 653 zł. Łącznie Andrzej Nowakowski zebrał wtym roku – uwaga – 4 tys. 337 zł.

Aby dopełnić wszelkich formalności, na koniec uczniowie spisali oficjalny protokół razem zJerzym Skarżyńskim, prezesem Stowarzyszenia „Starówka Płocka” (to ono organizuje akcję „Ratujmy »Płockie Powązki” razem z „Gazetą Wyborczą”), zapakowali wszystkie pieniądze do tzw. bezpiecznych kopert, które będą przekazane do banku.

– Teraz możemy już obwieścić, że podczas odbywającej się 1 i 2 listopada 18. kwesty udało nam się zebrać łącznie 43,5 tys. zł. Dziękujemy wam, płocczanie – podsumował prezes Skarżyński.

Uczniowie SP 17 przeliczyli wszystkie pieniądze razem z prezesem „Starówki Płockiej” Jerzym Skarżyńskim

„Siedemnastka” już po raz 17. kwestowała na renowacje grobów zasłużonych płocczan. Po zliczeniu datków zebranych przez uczniów i zawartości trzeciej puszki prezydenta Andrzeja Nowakowskiego możemy już podać końcowy rezultat tegorocznej odsłony akcji „Ratujmy »Płockie Powązki«”.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.