Usiłował zabić

Gazeta Wyborcza - Regionalna (Stoleczna) - - OGŁOSZENIA DROBNE -

Wponiedziałek ok. godz. 16.30 na jednej zulic na płockim osiedlu Zielony Jar padły strzały. Ranny wnogę został 63-letni płocczanin, który na szczęście po opatrzeniu wszpitalu mógł powrócić do domu. Wnocy policja zatrzymała 24-latka.

Jak relacjonował rzecznik płockiej komendy policji, na pomoc wujęciu młodego człowieka wezwano funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Komendy Wojewódzkiej Policji. Było bowiem podejrzenie, że może on posiadać broń, izachodziła obawa, że jej użyje. Mężczyzna został zatrzymany „wjednym z mieszkań na terenie Płocka” – jak enigmatycznie poinformował Krzysztof Piasek.

– Prokuratura okręgowa wszczęła już śledztwo w tej sprawie – wczoraj mówiła nam Iwona Śmigielska-Kowalska, rzeczniczka prokuratury. – Jest to śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa dwóch osób, mężczyzn. 24-letni sprawca oddał co najmniej trzy strzały, powodując ranę przestrzeleniową nogi jednego z nich.

Organa ścigania na razie bardzo oszczędnie udzielają informacji. Dziś zatrzymany zostanie przewieziony do prokuratury okręgowej, gdzie usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa dwóch mężczyzn. To wyklucza, że strzały były przypadkowe. I potwierdza nasze nieoficjalne ustalenia – że całe zajście mogło być spowodowane nieporozumieniem lub porachunkami pomiędzy osobami, które wcześniej się znały. Dowiedzieliśmy się też, że dwaj mężczyźni, do których strzelał 24-latek, noszą to samo nazwisko.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.