Boiska pod balonem nie tylko na lekcje wuefu

Gazeta Wyborcza - Regionalna (Stoleczna) - - WYDARZENIA -

– W zeszłym roku jesienią został zamontowany balon nad boiskiem Syrenka w parku Olszyna, dzięki temu boisko mogło być użytkowane przez cały rok. Pomysł na tyle się spodobał isprawdził, że teraz mamy kolejny nad boiskiem szkolnym na osiedlu Ruda – mówi Małgorzata Kink, rzeczniczka bielańskiego urzędu dzielnicy.

Czy balon powstał dlatego, że nie ma gdzie organizować lekcji wuefu? Jak słyszymy, w szkole u zbiegu ul. Rudzkiej iKlaudyny odbywają się one bez problemów. Balon po prostu poprawi komfort zajęć. – Nie tylko uczniowie zyskają dodatkową przestrzeń na zajęcia wuefu, ale też znacznie poprawią się warunki, w jakich trenują bielańskie kluby sportowe w okresie jesienno-zimowym. Również naszym mieszkańcom, którzy lubią grać w piłkę nożną, łatwiej będzie zarezerwować termin – zachwala burmistrz Bielan Tomasz Mencina (PO).

Whali może przebywać maksymalnie 80 osób. Oficjalnie balon został otwarty w ostatni czwartek. Pierwsze zajęcia odbędą się tu wtym tygodniu. Zgodnie z harmonogramem „orlik” pod balonem będzie dostępny dla uczniów szkoły w dni powszednie do godz. 15-15.30. Potem przewidziano czas na treningi bielańskich klubów. Wweekendy iwolne „okienka” w tygodniu mogą tu grać mieszkańcy. Wejście dla nich jest bezpłatne, ale obowiązują zapisy.

Balon kosztował 608 tys. zł. Na jego montaż i rozbiórkę wystarczy jeden dzień. Na przełomie marca i kwietnia przenośna hala pneumatyczna, bo tak oficjalnie nazywa się balon, będzie rozebrana.

Podobna działa też przy nowej SP nr 377 przy ul. Trockiej na Targówku. – Nasz balon jest oświetlony iwygląda wieczorem jak pojazd kosmiczny – opowiada mieszkaniec dzielnicy.

To inicjatywa dyrekcji szkoły i efekt porozumienia z klubem sportowym. Budowę kolejnych balonów zaplanowały też władze dzielnicy. Dwa staną koło SP nr 114 przy ul. Remiszewskiej, która nie ma sali gimnastycznej. – Jeden na boisku szkolnym, a drugi na „orliku” – informuje Rafał Lasota, rzecznik urzędu dzielnicowego na Targówku. – Będą oświetlone, ogrzewane iwentylowane. Każdy zajmie 1,2 tys. m kw.

Dwukrotnie większy balon przykryje zmodernizowane boisko SP nr 298 przy ul. Krakusa na Bródnie. Wszystkie trzy konstrukcje mają kosztować ok. 1,2 mln zł. Będą zmontowane do grudnia. Czy po lekcjach będą otwarte dla mieszkańców tak jak hale balonowe na Bielanach? Rafał Lasota zastrzega, że to decyzja dyrektorów szkół.

Wielki balon wyrósł nad boiskiem przy SP nr 53 na Bielanach, żeby uczniowie mogli tu ćwiczyć zimą. Trzy takie konstrukcje fundują władze Targówka.

Boisko szkolne przy ul. Klaudyny na Bielanach przykryte na zimę balonową konstrukcją

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.