Lodowisko wraca na Narutowicza. Na Rynku nie ma na nie miejsc

Gazeta Wyborcza - Regionalna (Stoleczna) - - NEKROLOGI | OGŁOSZENIA DROBNE -

Lodowisko wraca na Narutowicza. MOSiR zacznie je stawiać 1 grudnia. Tafla całoroczna ułożona zostanie najprawdopodobniej przy szkole podstawowej nr 4 przy ul. Wyścigowej.

Ostatnio lodowisko było urządzane na Rynku, bo jego działalność kolidowała z rozgrywkami piłkarskimi na stadionie przy Narutowicza. Trzeba było wcześniej kończyć sezon łyżwiarski, bo futboliści rozpoczynali rozgrywki. W tym roku brana była pod uwagę lokalizacja w pobliżu galerii Rosa przy Mickiewicza, ale ostatecznie zdecydowano, że lodowisko wróci na Narutowicza, bo kolizji z terminarzem meczów nie ma. Ana Rynku remontowany jest ratusz i kamienica Deskurów, podjeżdżają ciężkie samochody i nie ma miejsca na lodowisko. W ratuszu były też szatnie iwypożyczalnia łyżew.

Od przyszłego roku radomianie będą mogli korzystać już zdwóch ślizgawek. Projekt całoroczne lodowisko przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy ul. Osiedlowej wygrał głosowanie w budżecie obywatelskim 2018. Wreszcie wiadomo, że projekt będzie realizował także MOSiR. Tyle że to nieco komplikuje sprawę.

– Jeśli my to będziemy robić, to na pewno nie przy ZSO Nr 4, ale przy PSP nr 4 przy Wyścigowej, koło Neptuna. Bo jesteśmy spółką i możemy inwestować tylko na swoim terenie – wyjaśnia Grzegorz Janduła, prezes MOSiR-u. Jak dodaje, na razie musi sprawdzić, czy przy szkole będzie miejsce na lodowisko, które ma być czynne przez cały rok i mieć zadaszenie.

– Zgodnie z opisem projektu przedstawionym przez wnioskodawcę lodowisko całoroczne zostanie wykonane w technice demontowanej. Wnioskodawca proponuje, by lodowisko miało wymiary 20 na 40 m, było okolone bandą zabezpieczającą. Montaż i utrzymanie takiego ekologicznego lodowiska – jak czytamy w opisie – nie wymaga konieczności instalowania skomplikowanych i kosztownych instalacji (agregaty, instalacje chłodnicze, maszyny do utrzymania lodu). Do czyszczenia tafli nie używa się środków chemicznych, co pozwoli na dbanie o środowisko naturalne. Autor projektu oszacował koszty na 600 tys. zł – informuje Janusz Kalinowski z biura prasowego magistratu.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.