Powrót Wojciechowicza

Gazeta Wyborcza - Regionalna (Stoleczna) - - WYDARZENIA -

– Partie polityczne traktują Warszawę jak łup polityczny. Stolica potrzebuje kompetentnego, niezależnego prezydenta – powiedział Jacek Wojciechowicz, były wieloletni wiceprezydent Warszawy, ogłaszając swój start wwyborach prezydenta miasta. – Gdy słucham kandydatów dwóch głównych partii na prezydenta Warszawy, czuję się zasmucony izaniepokojony. Oczekiwałem, że wystawieni zostaną kandydaci, którzy choć trochę znają się na tym mieście. A po ich zapowiedziach zaczynam się martwić, że dobre pięć minut, które miała Warszawa, może zostać zmarnowane – mówił Jacek Wojciechowicz na konferencji przy rondzie Daszyńskiego.

– Zdecydowałem się kandydować na prezydenta Warszawy. Warszawę stać na niezależnego, kompetentnego prezydenta, dla którego partią będzie Warszawa i warszawiacy, a nie Nowogrodzka iWrocław – mówił Wojciechowicz, nawiązując do siedziby PiS i rodzinnego miasta Grzegorza Schetyny, lidera PO.

Jacek Wojciechowicz został zwolniony dwa lata temu, oficjalnie za słabe wykonanie inwestycji (w 2016 r. ratusz wydał na inwestycje ledwie połowę zzapowiadanych 2,6 mld zł); moment dymisji jednak wybrano tak, by odwrócić uwagę od rozkręcającej się afery reprywatyzacyjnej. Wojciechowicz obwinia o swoją dymisję Grzegorza Schetynę. Coraz mocniej wostatnich miesiącach krytykował Platformę Obywatelską, niedawno z niej wystąpił.

Wojciechowicz startuje jako kandydat niezależny. Na wczorajszej konferencji mówił tajemniczo o „rozmowach” w sprawie poparcia przez jakieś organizacje, ale żadnej nazwy nie podał.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.