Nie byliśmy gorsi od Legii

Gazeta Wyborcza - Regionalna (Stoleczna) - - REKLAMA -

dla Legii w tym spotkaniu. Wostatnich 10 minutach działo się więcej niż w całym derbowym pojedynku. To wtedy, przy stanie 0:2, bramki zaczęli zdobywać nafciarze. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do siatki trafił Adam Dźwigała, acztery minuty później zwoleja na 2:2 huknął Kamil Biliński. Wmiędzyczasie drugą żółtą, awkonsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Mauricio z Legii. Niestety, choć płocczanie grali wprzewadze, nie zdołali wrócić do Płocka choćby z punktem, który im się należał. Przegrali 2:3, ale na pewno nie byli od Legii gorsi.

Wataku na bramkę Legii Jose Kante

Wisła robiła wszystko, by przy Łazienkowskiej sprawić psikusa walczącej o tytuł Legii. Mimo że nafciarze przegrywali już 0:2, doprowadzili do wyrównania. I kiedy wydawało się, że przywiozą do Płocka cenny punkt, grający w osłabieniu gospodarze na trzy minuty przed końcem meczu strzelili zwycięskiego gola.