Bemowskie weto wobec trasy S7

Gazeta Wyborcza - Regionalna (Stoleczna) - - WYDARZENIA -

– Wiemy, że S7 musi być zbudowana, to jest w interesie całego kraju. Ale tak, by 150 tys. mieszkańców Bemowa mogło się zgodzić z jej przebiegiem – przekonuje burmistrz Bemowa.

Grodzki zwołał w piątek konferencję na terenie podstawówki przy ul. Andriollego, w sąsiedztwie której zaplanowano początek tunelu S7.

– Wylot z tunelu będzie znajdował się tuż nad głowami dzieci z tej szkoły, która dziś ma piękny teren z placami zabaw, bieżnią i boiskami, otoczony lasem – przekonuje. Według niego głównym zagrożeniem jest skrzyżowanie S7 z istniejącą trasą S8. – Tunel zaczyna się w sercu osiedla przy nowo budowanym osiedlu, trasa przebiega tuż przy szkole przy Andriollego. Powstanie kanion w środku dzielnicy, a połączenie z S8 będzie wypiętrzone trzy poziomy w górę, dorównując wysokością okolicznym blokom. To są plany z lat 60., kiedy jeszcze nie mieszkali tu ludzie – irytuje się.

Grodzki dowodzi, że zatwierdzony niedawno przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska przebieg ekspresówki prowadzi przez środek osiedli mieszkaniowych, w bliskim sąsiedztwie szkół. Budowa to też częściowa likwidacja bemowskiego lotniska, nie wspominając już o istniejącej zieleni oraz zabytkach, w tym dawnej wieży kontrolnej Lotniska Warszawa-Bemowo-Babice przy ul. Wolfkego. – Mówimy o zanieczyszczeniach, drganiach, trzeba będzie wyciąć dużą część lasu przy Instytucie Techniki Wojsk Lotniczych – mówi Grodzki.

Składamy odwołanie od decyzji środowiskowej zatwierdzającej przebieg planowanej trasy rozcinającej nie tylko Bemowo, ale osiedla. Powstałby kanion w środku dzielnicy, a trzypoziomowy węzeł z S8 dorównywałby wysokością okolicznym blokom – mówi burmistrz Bemowa Michał Grodzki. Protest władz Bemowa poparła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz

Przedstawiciele Bemowa tłumaczą, że wylot z tunelu będzie znajdował się tuż nad głowami dzieci ze szkoły przy ul. Andriollego. Na zdjęciu za głowę trzyma się Marek Cackowski, przewodniczący rady dzielnicy Bemowo

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.