Medali w Poznaniu nie będzie? „Chodzi o bezpieczeństwo kibiców”

Gazeta Wyborcza - Regionalna (Stoleczna) - - SPORT -

Dwie kolejki przed końcem sezonu Legia jest na dobrej drodze, by obronić mistrzostwo Polski. Ma trzy punkty przewagi nad drugą Jagiellonią, Lecha wyprzedza na dystans dłuższy niż mecz – ma aż cztery oczka więcej.

Serwis 90minut.pl wyliczył nawet procentowe szanse na tytuł. Największe ma Legia, bo aż 73,1 proc., goni ją Jagiellonia (20,3 proc.), szanse Lecha są tylko iluzoryczne: 6,6 proc. Aotym, kto wygra wyścig, może zdecydować już najbliższa kolejka.

Musi jednak zostać spełnionych kilka warunków. Legia zapewni sobie tytuł wdwóch przypadkach: jeśli pokona Górnika, a Jagiellonia nie wygra z Zagłębiem. Wdrugim: jeśli zremisuje zGórnikiem, a Jagiellonia przegra z Zagłębiem iLech nie wygra zWisłą Kraków.

Słowem, los nie leży tylko w nogach legionistów. Dean Klafurić przyznał jednak, że nie będzie nerwowo sprawdzał pozostałych wyników (wszystkie niedzielne mecze grupy walczącej o tytuł zaczynają się o 18). – Nie chcemy czuć się od kogoś zależni – przekonywał.

Jeśli żaden ze scenariuszy się nie ziści, Legia będzie świętować ewentualne mistrzostwo w ostatniej kolejce wPoznaniu, gdzie zmierzy się z odwiecznym wrogiem – Lechem. Co ciekawe, jeśli warszawiacy zostaną mistrzami kraju wWielkopolsce, nie odbiorą tam trofeum za swój sukces.

– Zależy nam, by kibice, którzy przyjdą na mecz z Legią, mogli bezpiecznie się na nim pojawić, jak i opuścić stadion. Ceremonii wręczania ewentualnego trofeum nie będzie – mówił na antenie Radia Poznań Łukasz Borowicz, rzecznik Lecha.

– Jeśli Lech zdobędzie tytuł, dostanie puchar wPoznaniu. Wmomencie gdy Legia zapewni sobie mistrzostwo w37. kolejce, zrezygnujemy zdekoracji mistrza. Chodzi obezpieczeństwo – dodał wrozmowie zLegia.net Bartosz Orzechowski zwEkstraklasy SA.

Byłaby to sytuacja bez precedensu. Jeśli Legia zostanie mistrzem po starciu z Lechem, medale odbierze dopiero podczas gali ekstraklasy wponiedziałek. – Nie ma żadnych ustaleń odnośnie do ceremonii wPoznaniu. Spotkanie we wtorek – mówi Jarosław Jankowski z zarządu Legii.

– Ciąży na nas duża presja, bo możemy zdobyć mistrzostwo Polski. Takiej presji życzę każdemu piłkarzowi – mówił w piątek Brazylijczyk Cafú. To dzięki niemu Legia jest w tak komfortowej sytuacji – jego dwa gole zapewniły ostatnią, niedzielną wygraną zWisłą Płock (3:2).

Wpiątek legioniści nie ćwiczyli. Sztab uznał bowiem, że należy im się odpoczynek, izamiast na trening piłkarze wybrali się na spacer po parku. Mecz zGórnikiem rozpocznie się wniedzielę ogodz. 18. Transmisja wCanal+.

Liga boi się o scenariusz, w którym Legia zdobędzie mistrzostwo Polski w ostatniej kolejce na boisku Lecha w Poznaniu. Co musi się więc stać, by legioniści zapewnili sobie tytuł już w najbliższej kolejce z Górnikiem?

– Ciąży na nas duża presja, bo możemy zdobyć mistrzostwo Polski. Takiej presji życzę każdemu piłkarzowi – mówił w piątek Brazylijczyk Cafú, na zdjęciu podczas meczu zWisłą Płock

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.