Złapali oszusta

Gazeta Wyborcza - Regionalna (Stoleczna) - - OGŁOSZENIA I REKLAMY -

Dzięki współpracy policji i straży granicznej zatrzymano 18-latka podejrzanego o oszustwa metodą „na wnuczka”. Mężczyźnie postawiono zarzut oszustwa. Grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności. – Zatrzymany mężczyzna w październiku ubiegłego roku oszukał mieszkankę Radomia – informuje Justyna Leszczyńska, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji wRadomiu. – Zadzwonił do kobiety, podając się za jej syna, który potrzebuje gotówki. Kobieta przekazała oszustowi 100 tys. zł. Po ustaleniu sprawcy tego przestępstwa mężczyzna był poszukiwany przez radomskich policjantów. Przebywał za granicą, a gdy tylko wrócił, został zatrzymany przez funkcjonariuszy straży granicznej i przekazany policjantom – dodaje.

18-latkowi postawiono zarzut oszustwa, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

– Sposób działania sprawców wprzypadku oszustw „na wnuczka” jest zawsze podobny albo taki sam – przypomina Justyna Leszczyńska. – Oszuści zazwyczaj podają się za członków rodziny bądź bliskich znajomych. Podczas telefonicznej rozmowy proszą o pilne pożyczenie pieniędzy. Częstym motywem jest okazjonalny zakup samochodu lub mieszkania, zakup leków, pokrycie kosztów związanych ze skutkami kolizji czy wypadku drogowego lub leczenia szpitalnego.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.