„Pokój na lato” z koncertami i opowieściami o współczesnej Warszawie

Gazeta Wyborcza - Regionalna (Stoleczna) - - KULTURA -

Czwarty sezon rozpocznie w sobotę „Pokój na lato”, letnia atrakcja Muzeum Powstania Warszawskiego. Przez 15 tygodni, do końca sierpnia, będzie miejscem spotkań, wykładów, koncertów, warsztatów iwypoczynku wśród zieleni. Drewniany pawilon „Pokoju na lato” stanął na skarpie obok muzeum, uzbiegu ulic Towarowej iGrzybowskiej. Jest większy niż wpoprzednich latach, azadaszenie pozwala mu działać niezależnie od humorów pogody. – „Pokój na lato” to próba opowiedzenia Warszawy inaczej, niż robimy to w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie skupiamy się na pamięci. To próba opowiedzenia współczesności i rozkochania warszawiaków wWarszawie. Mogą tu winny niż dotychczas sposób spojrzeć na swoje miasto – mówi dyrektor placówki Jan Ołdakowski.

Sezon w „Pokoju na lato” zaczyna się wNoc Muzeów, w sobotę 19 maja, ogodz. 20. Wkoncercie otwarcia Warszawska Orkiestra Rozrywkowa zagra utwory wstylu bossa novy waranżacjach do tańca, a zaśpiewają je Gaba Kulka i Michał „Bunio” Skrok. Po nich na scenę wyjdzie DJ Kozak (Kuba Kozak). Zabawa potrwa do północy.

W„Pokoju na lato” muzyki przez całe lato będzie dużo. Jeszcze wtym miesiącu zagra Fisz Emade Tworzywo (26.05). W czerwcu wystąpią Łona iWebber (22.06), w lipcu – grupa Micromusic (17.07) oraz Miuosh z Katarzyną Nosowską (20.07), w sierpniu – O.S.T.R. (18.08) i duet The Dumplings (31.08). W piątkowe wieczory orkiestra Michała Policyna wykonywać będzie muzykę rozrywkową wjazzowych aranżacjach.

Wprogramie wydarzeń rozpisanym na 15 tygodni są także warsztaty florystyczne, plastyczne czy wikliniarskie. Można będzie nauczyć się np. tworzenia olejków eterycznych ikompozycji roślinnych na balkony. Wwybrane poniedziałki „pokojowicze” poznają tajniki poruszania się po social mediach, na czwartki zaplanowano spotkania poświęcone Warszawie, na soboty – jogę na trawie. Wpozbyciu się zbędnych rzeczy z szaf i piwnic pomogą wyprzedaże garażowe. – Można tu przyjść przed pracą i wziąć udział wspacerach. Ich uczestnicy obserwować będą ptaki, rozpoznawać drzewa, uczyć się architektury. Mamy też ofertę dla tych, którzy chcą tu przyjść po pracy. To m.in. wykłady architektoniczne iwarsztaty o różnej tematyce – mówi dyrektor Ołdakowski.

„Pokój na lato” czynny będzie codziennie od godz. 11 do ostatniego gościa (we wtorki od godz. 16). Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, ale na warsztaty obowiązuje rejestracja.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.