Kiedy serwisownia KM?

Gazeta Wyborcza - Regionalna (Stoleczna) - - REKLAMA -

Zgodnie z pierwszymi zapowiedziami już w tym roku w Radomiu miała zostać otwarta serwisownia Kolei Mazowieckich. Jej budowa jest mocno opóźniona. Budowę serwisowni Kolei Mazowieckich wRadomiu zapowiedziano w 2015 roku. Miała zostać otwarta w2018 roku, planowano, że pracować wniej będzie 40 osób. Pociągi miały być tu serwisowane na poziomach P1 iP2. Poziom P1 to codzienna obsługa taboru, P2 to wdużym skrócie okresowe przeglądy składów wykonywane na specjalistycznych stanowiskach.

– Zakres to także naprawy bieżące, mycie pojazdów wmyjni przejazdowej, wykonywanie podstawowych czynności kontrolnych oraz naprawy podzespołów. Praca w punkcie utrzymania będzie wykonywana siedem dni w tygodniu, w systemie trzyzmianowym – zapowiadała Donata Nowakowska, rzeczniczka Kolei Mazowieckich.

WRadomiu miało być obsługiwane dziesięć nowych pociągów, które spółka planowała kupić do obsługi połączeń do Dęblina, Przysuchy iSkarżyska-Kamiennej. Od kilku tygodni prosimy mazowieckiego przewoźnika o informacje dotyczące inwestycji, ale Koleje Mazowieckie milczą.

Na pewno opóźni się dostawa do Radomia nowych pociągów. Pierwotnie miały wyjechać w 2019 roku, ale dopiero niedawno Koleje Mazowieckie dostały dofinansowanie ikredyt na największy w historii zakup pociągów. Spółka kupi ich 71.

– To jest zakup warty 2,2 mld zł, kontrakt stulecia. Dziesięć z tych pociągów zostanie skierowanych na linie z Radomia – zapowiada Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. – Budowa serwisowni jest związana z tym zakupem – dodaje.

Jak mówi Struzik, sprawy związane z budową serwisowni są na dobrej drodze. – W tej chwili wystąpiliśmy do PKP o dwie nieruchomości, bo nie możemy zainwestować pieniędzy w nie swój majątek. Jak kupimy działki, rozpocznie się drugi etap ibudowa będzie realizowana. Byłem na spotkaniu wPKP, życzliwość jest duża imyślę, że uda nam się kupić te działki – zapewnia marszałek.

Jeszcze w 2014 roku Koleje Mazowieckie podpisały umowę z miastem o dzierżawie na 40 lat terenu między dworcem kolejowym aul. Domagalskiego. To w tym miejscu ma powstać serwisownia.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.