List tygodnia

Gazeta Wyborcza - Wysokie Obcasy - - OD REDAKCJI -

a nie czuję się dobrze wmoim ciele. Ja JESTEM moim ciałem. Wreszcie, wwieku 37 lat, jestem zintegrowana. Wreszcie kocham siebie w całości. Nie zawsze tak było. Chuda nastolatka, zgrabna 20-latka, wiecznie niedojadająca i na diecie, momentami na skraju wyczerpania. Bo przecież „jak przytyję, to nikt mnie nie będzie lubił”. Wreszcie 30-latka, która zaszła w ciążę i z rozmiaru 34 wskoczyła w44. To był szok! Po porodzie depresja, zupełny brak akceptacji, obrzydzenie do siebie. Płakałam dwa tygodnie. Codziennie. Kilka razy dziennie. Próby powrotu do figury rozmiaru XS kończyły się porażkami i efektem jo-jo. Na wadze już nie 52, ale 72! Zgroza. Potem odejście partnera, samotne macierzyństwo i powolne podnoszenie się z bagna

Jnieakceptacji. Terapia, leki, praca nad sobą. I dla siebie. Od kilku miesięcy taniec. Dziś rozmiar M, wporywach do L, figura zdecydowanie odbiegająca od kanonu piękna – ale nigdy nie czułam się bardziej kobieco i seksownie. Wreszcie – po tylu latach katowania się – jestem sobą. Żałuję jedynie, że straciłam tyle lat, robiąc sobie złe rzeczy. Ale może musiałam do tego dojrzeć, żeby dojść do siebie.

Autorka listu

otrzyma zestaw L’biotica BIOVAX Opuntia Oil & Mango do włosów zniszczonych zapewniający im lipidową odbudowę, płytę „nowOsiecka” (wyd. Dinks i Agora SA) oraz książkę Iwony Szpali i Małgorzaty Zubik „Święte prawo. Historie ludzi i kamienic z reprywatyzacją w tle” (wyd. Agora SA i Czarne)

Zuzanna Przywuska, Anna Biała, Małgorzata Charewicz-Mostowska

Dorota Jezierska, Dariusz Sierant

Daria Dziewięcka Anna Dobrydnio Magdalena Karst-Adamczyk, Martyna Kraus-Piątek

Małgorzata Mysłowska Katarzyna Seiler, Anna Mulewska

ul. Czerska 8/10, 00-732 Warszawa, tel. 22 555 47 03 e-mail: wysokieobcasy@wyborcza.pl wysokieobcasy.pl

Redakcja nie zwraca tekstów niezamówionych oraz zastrzega sobie prawo do ich redagowania i skracania.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.