(ur. 1945) – niemiecki reżyser, scenarzysta, producent filmowy, wyreżyserował m.in. „Niebo nad Berlinem”, „Lisbon Story”, „Buena Vista Social Club”, „The Million Dollar Hotel”. Film „Zanurzeni” będzie można zobaczyć podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowe

Gazeta Wyborcza - Wysokie Obcasy - - MĘSKA KOŃCÓWKA -

Piękno dna oceanu i naturę w jej pierwotnej formie przeciwstawia pan w filmie okrucieństwu, brutalności ludzi wobec siebie nawzajem.

To już pomysł autora książki J.M. Ledgarda, na podstawie której powstał scenariusz. J.M. Ledgard przez dziesięć lat pracował jako zagraniczny korespondent „The Economist” wNairobi, a także w wielu krajach południowej Afryki. Wielokrotnie odwiedzał Somalię, ma na jej temat ogromną wiedzę. Jest jednak nie tylko dziennikarzem, lecz również naukowcem. Jednym z jego autorskich pomysłów było wykorzystanie dronów do zaopatrywania Afrykanów wleki. To przecież pionierskie zastosowanie technologii wcelach pokojowych! Zafascynowałem się autorem i jego dziełem, a szczególnie zainteresowało mnie to, w jaki sposób Ledgard opisuje naszą planetę i te dziedziny, o których wcześniej nie miałem bladego pojęcia, jak choćby wspomniane badania dna oceanu.

Ogromną pasją i zaangażowaniem we wszystkim, co robią, odznaczają się też postaci w filmie: James grany przez Jamesa McAvoya i Dani – w tej roli Alicia Vikander.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.