DROBNE NIEDOGODNOŚCI

Gazeta Wyborcza - Wysokie Obcasy - - FELIETON - Anna Dryjańska

że nie weźmie udziału w akcji, bo za bardzo się wstydzą. Bo boją się reakcji znajomych, którzy każą im się zamknąć, tylko w nieco bardziej subtelny sposób. Bo jeśli nie doświadczyłaś skrajnej formy przemocy seksualnej, to siedź cicho, nie rób z siebie pośmiewiska i nie przesadzaj. Zostaw biednych mężczyzn w spokoju.

Nie wrzucajmy do jednego worka „prawdziwych gwałtów” i pozostałych, drobnych niedogodności – apeluje publicysta pisowskiego pisma bijący na alarm z powodu lewicowej inżynierii społecznej stojącej za akcją. Zastanawiam się, co powiedziałby Magdzie. W końcu nie doświadczyła „prawdziwego gwałtu”, więc dlaczego wyskakuje z jakimś #JaTeż? To jednak rozważania czysto teoretyczne, bo po przeczytaniu jego słów Magda nie chce z nim gadać na żaden temat.

Problem w tym, że prawicowym dżentelmenom wtórują konserwatywne i liberalne dziennikarki. „Często przesadzamy trochę albo wykorzystujemy ten moment do tego, by przypomnieć o sobie, o swoim istnieniu” – powiedziała na antenie TVN dziennikarka Anna Kalczyńska. Chwilę wcześniej Monika Olejnik przyznała, że problem molestowania istnieje, a potem ze śmiechem ostrzegała przed „seksmisją”. Pisowsko-postępowa koalicja wytłumaczy nam, że są „prawdziwe gwałty” i przesada, a prawda leży pośrodku.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.