List tygodnia

Gazeta Wyborcza - Wysokie Obcasy - - OD REDAKCJI -

estem na urlopie i nie wiem, czy to koniec sezonu letniego sprawił, że w nadmorskiej miejscowości jest cicho. Pierwszego dnia, gdy pojawiłam się tutaj z nastoletnią córką, na jej pytanie: „Co będziemy tutaj robić?”, odpowiedziałam: „Nudzić się”. Teraz w ręku trzymam „WO”, w których jest bardzo ciekawa rozmowa z dr. hab. Bartłomiejem Dobroczyńskim o nudzie. Dowiedziałam się z niej, że na pewno nie jestem częścią „społeczności spektaklu”. Inny potencjał potrzeb sprawia, że współczesny świat może mnie odbierać jako pospolitą nudziarę. Nie biorę udziału w igrzyskach piękności, mody na sukces, męczy mnie katalogowa ekskluzywność. Nie mam Facebooka ani Instagrama.

JNaprawdę żyję. Mam rodzinę, pracuję, podróżuję w swoje miejsca. Lubię wygodne buty, dobre perfumy, kanapkę z pomidorem i ambitne kino.

I tu przychodzi myśl, że z nudą jest jak z filmem: albo będzie dobry, albo zmęczy fabułą. Każdy jest reżyserem swojego spektaklu albo nudy.

Dzika plaża. Uśmiechnięta córka macha do mnie ręką, siedzę na kocu, palcami u nóg przesypuję suchy piasek i patrzę na morskie fale. Fale pięknie milczą i dzięki temu pojawiają się różne myśli. Są to czasem wspomnienia, czasem inspiracje... Cieszę się z każdej chwili, która jest taka nudna, taka moja.

List zapisuję na „WO”, na rysunku Arobala, tutaj troszeczkę jestem dzika – jak ta plaża. otrzyma orientalno-kwiatowy zapach DKNY Stories, płytę CD „Po niebie” Antek Sojka, wyd. Agora, oraz książkę Katarzyny Surmiak-Domańskiej „Kieślowski. Zbliżenie”, wyd. Agora

Robert Małaszek e-mail: wysokieobcasy@wyborcza.pl Redakcja nie zwraca tekstów niezamówionych oraz zastrzega sobie prawo do ich redagowania i skracania. Na stronach 2, 5, 7, 17, 25, 27, 32-33, 37, 41, 47, 53, 55, 57, 59, 61, 77, 85, 89, 93, 99, 100 zamieszczony jest materiał reklamowy. „Wysokie Obcasy” nr 37 (1000)

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.