JAK TYSIĄC RAZY WŁOŻYŁAM „WYSOKIE OBCASY”

...i dobrze mi to zrobiło. Od pierwszego numeru „WO” z Hillary Clinton na okładce ukończyłam studia, przepracowałam kilkanaście lat, pochowałam matkę, urodziłam dwójkę dzieci

Gazeta Wyborcza - Wysokie Obcasy - - CZYM JEST MIŁOŚĆ - TEKST NATALIA WALOCH

edług mojego dziennika, strona 3481, w sobotę 3 kwietnia 1999 r. jestem w Toruniu u mamy. Przyjechałam zKrakowa, gdzie studiuję arabistykę, mam 21 lat. Wstyczniu w Polsce wprowadzono nowy podział administracyjny i podzielono kraj na 16 województw. Dwa miesiące później wchodzimy do NATO, a Polsat zaczyna emisję „Świata według Kiepskich”. Od pięciu lat w telewizji leci „Moda na sukces”.

WTo czasy, kiedy studenci rozmawiają w kawiarniach o polityce. Wszyscy jesteśmy podekscytowani świeżo nabytym prawem do uczestniczenia wwyborach, niegłosowanie to obciach. Świat wydaje się stać przed nami otworem. Jest jeszcze nieskończenie ogromny, bo nie ma Facebooka, Google Earth i tanich lotów do Azji.

Internet jest, ale jeszcze raczkuje, nikt nie wpadłby na pomysł, że można się od tego uzależnić. Prace semestralne na UJ wciąż pi- szemy na papierze kancelaryjnym, awykładowcy robią uwagi czerwonym długopisem. Nikomu nie przychodzi do głowy, żeby samemu robić sobie zdjęcie w knajpie przy piwie. Kto ma komórkę, pisze tylko SMS-y, bo rozmowy są horrendalnie drogie.

12 października ONZ podaje, że urodził się sześciomiliardowy mieszkaniec Ziemi. W roku 1999 do światowej polityki wchodzi – jako premier Rosji – Władimir Putin, ale nie wydaje się to mieć jakiegoś kluczowego znaczenia.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.