TOTALNA PROPOZYCJA DLA PRACOWNIKÓW TVP

Gazeta Wyborcza - - Z DRUGIEJ STRONY - BARTOSZ T. WIELIŃSKI GAZETA WYBORCZA

Wiadomości” TVP żyć nie mogą bez „Gazety Wyborczej”. To mocna więź. Tylko tak potrafię wytłumaczyć wysiłek, jaki redakcja z pl. Powstańców Warszawy uparcie wkłada w to, by pokazać Polakom naszą pracę w pozytywnym świetle.

Robią z nas niezniszczalnych. Już kilka razy „Wiadomości” przekonywały, że jeszcze chwila i znikniemy z rynku, a tymczasem... wciąż na powierzchni. Gdyby nie materiały „Wiadomości”, kto by zauważył naszą heroiczną walkę z przeciwnościami losu, nieprzychylną władzą i koncernami paliwowymi, które nie chcą sprzedawać „Wyborczej” na stacjach benzynowych?

Kreują nas na kreatorów światowej polityki. Gdyby nie podszepty dziennikarzy z Czerskiej, zwłaszcza piszących do zagranicznych mediów, Timmermans nie odważyłby się kwestionować przeprowadzanych przez PiS reform wymiaru sprawiedliwości, Obama nie ośmieliłby się wprawiać prezydenta Dudę w zakłopotanie uwagami o Trybunale Konstytucyjnym, a Macron przybyłby do Polski na kurs posługiwania się widelcem.

Gdyby wszystkie te z serca płynące komentarze przeliczyć według cennika reklamowego TVP, okazałoby się, że jesteśmy winni „Wiadomościom” miliony. A oni to robią z grzeczności.

Mam jedno zastrzeżenie. W czwartek „Wiadomości” nadały materiał o projekcie nowej ustawy o świadczeniu usług elektronicznych. Powołały się oczywiście na nasz artykuł, w którym przestrzegaliśmy, że zmiany, które planuje resort cyfryzacji (po naszej publikacji min. Streżyńska się od nich odżegnywała), pozwolą PiS przejąć władzę nad internetem. Przy okazji redakcja z pl. Powstańców przypomniała, że od ponad tygodnia artykuły na Wyborcza.pl mogą komentować tylko prenumeratorzy.

Niestety, doszło do nieporozumienia. „Wiadomości” podały bowiem, że ograniczając grono komentatorów, to my ograniczamy wolność w internecie. Nieprawda. Zabieg ten – jak już tłumaczyliśmy – ma uczynić internet lepszym. Tekstów nie będą już komentować boty, które są zmorą wielu portali i serwisów w sieci. Zniknie trolling. A po stałych czytelnikach można się spodziewać większej odpowiedzialności za słowo. Dyskusje staną się rzeczowe, staną się wartością.

Nie wierzycie? Dołączcie do nas. Zapraszamy do komentowania artykułów na Wyborcza.pl

Dla pracowników TVP SA przygotowaliśmy ofertę prenumeraty na pół roku ze specjalną 50-procentową zniżką. Wystarczy na stronie wyborcza.pl/totalnapropozycja podać hasło: totalnapropozycja

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.