Fotobudka dla biznesu

Prawie każdy widział zdjęcia robione w kabinach fotograficznych produkowanych przez Tomasza Bochenka*. Tomasz Bochenek

Gazeta Wyborcza - - PRZEDSIĘBIORCA ROKU - EDYTA BRYŁA

Tomasz Bochenek z Tarnowskich Gór mówi, że jest urodzonym inżynierem. Jako dziecko rozkręcał i psuł wszystko, co tylko wpadło mu w ręce. Gdy miał dziesięć lat, zakochał się w komputerach i chciał być informatykiem. Prawie nim został, bo studiował informatykę na Politechnice Śląskiej. Ale zachorował jego ojciec, prowadzący firmę Ventis zajmującą się sprzedażą sprzętu fotograficznego. I na ostatnim roku studiów syn – bardzo niechętnie – przejął rodzinny biznes.

– Nie miałem żadnego pojęcia o przedsiębiorczości. Wszystkiego musiałem się uczyć od podstaw – opowiada Bochenek.

Bochenek zdecydował się na przekształcenie firmy i inwestycję w nowy produkt, czyli sprzęt do fotografii 3D. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, bo idealnie wbił się w potrzeby rosnącej branży sprzedaży internetowej.

Obecnie firma produkuje kompaktowe studia do robienia zdjęć w widoku 2D, 3D i 360 stopni. To dzięki nim powstaje wiele zdjęć – zwłaszcza butów, odzieży czy biżuterii – na które dziś nie sposób nie natrafić w sieci. Sprzętu Orbitvu używają marki Kazaar, New Balance, CCC, E-obuwie, Rossmann czy portal Allegro.

Dzięki nowoczesnej technologii podczas wykonywania zdjęć automatycznie usuwane jest tło. Sprzęt kadruje i skaluje zdjęcia, dodaje marginesy. – Zdjęcia są automatycznie obrabiane i gotowe do natychmiastowego użycia w sprzedaży internetowej – mówi Bochenek.

Dla pracowników sklepów internetowych to wygoda, a przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy, w tym – nie ma co ukrywać – kosztów pracy. Sklepy nie muszą korzystać z usług profesjonalnych fotografów. A nauka obsługi sprzętu zajmuje tylko kilka minut.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.