W SKRÓCIE

KOSZYKÓWKA.

Gazeta Wyborcza - - SPORT -

Washington Wizards pokonali Sacramento Kings 110:83 w meczu ligi NBA. Marcin Gortat grał tylko przez 18 minut, w tym czasie rzucił 6 punktów i miał 9 zbiórek. Wizards do przerwy prowadzili 31 punktami, więc trener Scott Brooks dał pograć rezerwowym. Dwóch graczy Wizards – Markieff Morris i Carrick Felix – zostało zdyskwalifikowanych na jeden mecz za wtargnięcie z ławki na parkiet w czasie bójki w meczu z Golden State Warriors. Dodatkowo Bradley Beal musi zapłacić 50 tys. dol., a Kelly Oubre Jr 15 tys. Do zamieszania doszło w drugiej kwarcie, gdy Beal chwycił Draymonda Greena (Warriors) za koszulkę i szczękę. Green powalił Beala na parkiet, za co zapłaci 25 tys. dol.

PIŁKA NOŻNA.

Georges Leekens został selekcjonerem reprezentacji Węgier. 68-letni trener w przeszłości dwukrotnie prowadził kadrę Belgii. W styczniu zrezygnował z prowadzenia reprezentacji Algierii. Na Węgrzech zastąpi Bernda Storcka, który podał się do dymisji dwa tygodnie temu.

FORMUŁA 1.

Lewis Hamilton (Mercedes) po raz czwarty w karierze został mistrzem F1. Tytuł zapewnił sobie dzięki zajęciu dziewiątego miejsca w Grand Prix Meksyku. Niedzielny wyścig wygrał Max Verstappen (RedBull). Do końca sezonu zostały dwa GP – w Interlagos (Brazylia) i Abu Zabi.