ŚWIĘTO TENISA W SPODKU

GEM - - Front Page -

Tegoroczna edycja Turnieju WTA Katowice Open odbywa się w dniach 6 – 12 kwietnia 2015 roku. W Spodku zagrają światowej sławy zawodniczki. Oprócz najwyżej rozstawionej Agnieszki Radwańskiej, 8. rakiety świata, w turnieju głównym zagrają m. in.: obrończyni tytułu – Alizé Cornet, Vera Zvo- nareva oraz Camila Giorgi. Dodatkowo, organizatorzy zaplanowali szereg dodatkowych atrakcji dla fanów tenisa.

NOWOCZESNE KORTY

ganizacji przedsięwzięcia. Rozgrywki zapisały się w historii WTA m.in. poprzez gruntowną przebudowę kortu tenisowego, której dokonano w rekordowym tempie – w ciągu jednej nocy. Turniej został bardzo dobrze oceniony przez gwiazdy tenisa biorące w nim udział, ale również przez kibiców. Frekwencja na najważniejszych me- czach w Spodku sięgała blisko 7 tysięcy widzów.

TRANSMISJE TV W PONAD 50 KRAJACH

50 krajów świata, stąd też decyzja o większym zaangażowaniu sięw Turniej. Mam nadzieję, że miasto Katowice, jako polskie centrum tenisa, stanie się stałym punktem odwiedzin fanów tej pięknej dyscypliny z różnych zakątków kraju i świata – komentuje Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice. – Bardzo się cieszę, że kolejna edycja prestiżowego turnieju WTA odbywa się w Katowicach. Turniej tej rangi to ogromna promocja dla naszego miasta nie tylko w Polsce, ale globalnie. Ubiegłoroczne rozgrywki transmitowane były do ponad II edycja katowickiego Turnieju WTA okazała się sukcesem nie tylko pod względem sportowych emocji na najwyższym poziomie, ale także dzięki solidnej or-

Plan rozgrywek WTA Katowice Open 2015 został stworzony z myślą o wygodzie wszystkich fanów tenisa. – Chcieliśmy, by godzinny harmonogram turnieju Katowice Open nie kolidował z obowiązkami zawodowymi naszych widzów i pozwolił na żywo śledzić zmagania zawodniczek. Od poniedziałku do piątku najważniejsze mecze dnia będę odbywać się o godz.: 20:15. Gorące tenisowe emocje rozpoczną się już w Wielkanocny Poniedziałek – 6 kwietnia odbędzie się oficjalna ceremonia i widowiskowy KIA Tennis Show. Z kolei półfinałowe mecze rozpoczną się w sobotę, 11 kwietnia o godz. 17:00, a finał turnieju odbędzie się w niedzielę, 12 kwietnia, o godz. 16:00 – powiedział Jakub Puchalski, dyrektor sportowy turnieju WTA Katowice Open 2015. Oprócz tenisowych rozgrywek organizatorzy przygotowali szereg imprez towarzyszących, które będą gratką również dla najmłodszych adeptów sportu, którzy mogą wziąć udział w KIDS DAY. Już po raz drugi, w Bażantowie odbędą się również Mistrzostwa Katowic w Tenisie na Wózkach i amatorskie Mistrzostwa Katowic o Puchar Prezydenta Miasta Katowice, które oficjalnie otworzy zawodniczka WTA. W sobotę, 11 kwietnia o godz. 10:00 odbę- dzie się deblowy turniej gwiazd, w którym zagrają m.in. Mariusz Czerkawski, Anna Guzik, Tomasz Bednarek i Jacek Mejer. Nowością podczas tegorocznej edycji turnieju Katowice Open będą sesje spotkań i autogra- fów z zawodniczkami poza Spodkiem, w specjalnej strefie przed wejściem do Galerii Katowickiej (Plac Szewczyka). Szczegółowy harmonogram wydarzeń towarzyszących znajduje się na stronie www.katowiceopen.com Zawodniczki zagrają piłkami firmy Babolat, na nawierzchni typu hard firmy Play it Global. Mecze będą rozgrywane na głównej płycie Spodka i na korcie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

półfi’nałowe mecze rozpoczną się w sobotę, 11 kwietnia o godz. 17:00, a finał turnieju odbędzie się w niedzielę, 12 kwietnia, o godz. 16:00

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.