GWIAZDY TENISA W SPODKU

OD 6 KWIETNIA BĘDZIEMY ŚWIADKAMI NAJWIĘKSZEGO TENISOWEGO ŚWIĘTA W POLSCE. W KATOWICKIM SPODKU ZJAWI SIĘ CZOŁÓWKA KOBIECEGO TENISA.

GEM - - News -

Od 6 kwietnia będziemy świadkami największego tenisowego święta w Polsce. W katowickim Spodku zjawi się czołówka kobiecego tenisa. W trzeciej edycji WTA Katowice Open zaprezentują się publiczności takie tenisistki jak m.in. najlepsza polska zawodniczka Agnieszka Radwańska, Vera Zvonareva oraz broniąca mistrzowskiego tytułu Alize Cornet.

jeden bilet, dwa korty

Tegoroczna edycja zapowiada się wyjątkowo, gdyż już od rozpoczęcia eliminacji, 4 kwietnia, w Spodku znajdzie się tylko kort centralny. Drugi kort zbudowany został w sąsiadującym Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Pozwoli to publiczności od samego początku śledzić zmagania ze wszystkich stron kortu. Kupując jeden bilet, można kibicować ulubionym tenisistkom na obu kortach.

Start w lany poniedziałek

Zeszłoroczna edycja katowickiego turnieju okazała się wielkim sukcesem. Kibice mogli obejrzeć wiele spektakularnych pojedynków, m.in. ponad trzygodzinny, niezwykle zacięty, mecz finałowy. Francuzka, Alize Cornet, zdobyła swój pierwszy tytuł na korcie twardym, pokonując Camilę Giorgi z Włoch. W tym roku, tenisowa uczta rozpocznie się już w poniedziałek, czyli drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Oprócz uroczystej ceremonii otwarcia turnieju z udziałem tenisistek, organizatorzy zaplanowali szereg ciekawych wydarzeń. Tego dnia odbędzie się mecz pokazowy KIA Tennis Show z udziałem legend światoweg światowego tenisa męskie- go ora oraz sesja auto autografów z Agnieszk Agnieszką Radwańską.

Polek nie braknie

Fantastyczne sportow sportowe emocje zapewnią światow światowej klasy tenisistki. Bez wątpieni wątpienia, największą gwiazdą turniej turnieju będzie Agnieszka Radwańsk Radwańska. Najlepsza polska tenisistka, ro rok temu dotarła do półfinału, gdzie uległa ubiegłorocznej triumfatorce, Alize Cornet. Mimo wszystko, krakowianka nie zniechęciła się porażką i od razu po meczu poinformowała kibiców, że na pewno wystąpi w kolejnej edycji. Jak wynika z regulaminu organizacji WTA, Polka może być jedyną zawodniczką, która znalazła się w czołowej dziesiątce rankingu, występującą w imprezie tej rangi, a więc będzie najwyżej rozstawiona. Agnieszka Radwańska, to finalistka Wimbledonu, wielokrotna triumfatorka turniejów cyklu WTA, a także wieloletnia reprezentantka Polski z Pucharze Federacji. Jej styl gry, ale także przywiązanie do barw narodowych, imponuje wielu ekspertom tenisowym z całego świata. Tym bardziej, możemy się cieszyć, że tak utalentowana tenisistka wystąpi w jedynym polskim turnieju WTA. Oprócz Agnieszki Radwańskiej, Polskę w turnieju głównym będzie reprezentować Magdalena Fręch. Siedemnastolatka otrzymała „dziką kartę”, która co roku przyznawana jest przez organizatorów Mistrzyni Polski Seniorek.

Słowacka moc

Losowanie drabinki turnieju głównego, które wskaże kolejność gry zawodniczek, odbędzie się w sobotę, 5 kwietnia. Różnice między zawodniczkami pod względem rankingu są niewielkie. Każda zgłoszona tenisistka może trafić już w pierwszej rundzie np. na Annę Schmiedlovą. Ta młoda Słowaczka, dwa lata temu w Katowicach bez problemu pokonała etap kwalifikacji, dając ugrać tylko trzy gemy Alize Cornet. Dwudziestolatka nie jest rozstawiona, ale na swoim koncie ma już znaczące sukcesy. W tym roku docierając m. in. do finału turnieju WTA w Rio de Janeiro udowodniła, że jest gotowa na tenisową rywalizację na korcie w Katowicach.

Powrót Beck

Poza południową sąsiadką, po raz kolejny w Katowicach wystąpi również Annika Beck. Młoda Niemka to utytułowana zawodniczka, która często zaskakuje swoich fanów. W pierwszej edycji turnieju, Beck dotarła do półfinału, a rok temu awansowała do II rundy.

Jeszcze więcej Polek

Liczymy, że poza Agnieszką Radwańską, powód do dumy dadzą nam inne polskie reprezentantki. W kwalifikacjach zagrają Magda Linette oraz Urszula Radwańska. Oznacza to, że już od eliminacji nie zabraknie biało – czerwonych akcentów w planach gier i na pewno będzie można kibicować rodzimym tenisistkom. Miejmy nadzieję, że tak będzie aż do 12 kwietnia, gdy w finałach zagrają Polki.

Agnie’szka Radwańska, to finalistka Wimbledonu, wielokrotna triumfatorka turniejów cyklu WTA, a także wieloletnia reprezentantka Polski z Pucharze Federacji. Jej styl gry, ale także przywiązanie do barw narodowych, imponuje wielu ekspertom tenisowych z całego świata.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.