TURNIEJ WTA W KATOWICACH

GEM - - News -

Organizatorem turnieju jest spółka SOS MUSIC, która nabyła licencję od agencji sportowej Octagon do 2018 roku. Pula nagród w turnieju wynosi 250 tys. USD. Katowicki turniej pojawia się w grafiku Women's Tennis Association (WTA) od trzech lat. Poprzednie edycje odbywały się pod nazwą BNP Paribas Katowice Open, natomiast trzecia edycja nosi nazwę WTA Katowice Open.

Pierwsza edycja Turnieju

Pierwszą edycję katowickiego turnieju WTA otworzył specjalny pokaz z udziałem słynnych, polskich deblistów: Marcina Fyrstenberga i Mariusza Matkowskiego. Gościem specjalnym BNP Paribas Katowice Open 2013 była również Agnieszka Radwańska, która zagrała w widowiskowym meczu deblowym z Martą Domachowską. W niecodzienną rolę konferansjerów wcielili się Jerzy Janowicz, Klaudia Jans-Ignacik oraz Wojciech Fibak, którzy z zapałem komentowali to, co działo się na kortach w trakcie meczów pokazowych. Najwięcej emocji w katowickim Spodku przyniósł ostatni dzień turnieju, gdy rozegrano mecze finałowe. Spotkanie deblowe zwyciężył hiszpański duet Arruabarrena i Dominguez Lino, pokonując Rumunkę Olaru i Rosjankę Solovyevę. W finale turnieju singlowego zmierzyły się Czeszka, Petra Kvitova oraz Włoszka, Roberta Vinci. Najlepszą zawodniczką BNP Paribas Katowice Open okazała się Roberta Vinci. Emocjom na korcie towarzyszyły liczne wydarzenia towarzyszące. W trakcie sesji autografów z fanami tenisa spotkały się m.in.: Sabine Lisicki, Alize Cornet, Agnieszka Radwańska, Alexandra Cadantu, Annika Beck. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci, a naciekawszą z nich były rozgrywki KIDS CUP. Turniej BNP Paribas Katowice Open był największą imprezą sportową tej rangi, jaka odbyła się w 2013 roku w Polsce. W realizację przedsięwzięcia zaangażowanych było 250 osób, w tym 70 wolontariuszy i 30 dzieci do podawania piłek. Łączna liczba kibiców przekroczyła 18 tys. osób, a w przekazie informacji z turnieju wzięło udział 120 dziennikarzy. Turniej odbił się pozytywnym echem w całym świecie tenisowym.

Druga edycja Turnieju

W dniach 7 –13 kwietnia 2014 roku w katowickim Spodku odbyła się druga edycja turnieju WTA BNP Paribas Katowice Open. W rozgrywkach wzięły udział 72 zawodniczki, a do najważniejszych z nich należały m.in.: Agnieszka Radwańska, Roberta Vinci, Carla Suarez Navarro, Alize Cornet, Klara Koukalova, Yvonne Meusburger, Magdalena Rybarikova i Tsvetana Pironkova. Najwięcej emocji na trybunach zapewnił półfinał między Agnieszką Radwańską i Alize Cornet. Pomimo ogromnego wsparcia kibiców, Polce nie udało się wygrać meczu i miejsce w finale oddała swojej rywalce, która 13 kwietnia zmierzyła się z Camilą Giorgi. Pięknym zwycięstwem Alize Cornet zapewniła sobie miano najlepszej zawodniczki turnieju BNP Paribas Katowice Open 2014. W deblu niepokonane okazały się Ukrainki – Olga Savchuk i Yuliya Beygelzimer. Turniej w 2014 roku zapisał się w historii WTA, ponieważ po raz pierwszy, w ciągu jednej nocy (z 10 na 11 kwietnia) dokonano kompleksowej przebudowy kortu tenisowego, aby w trakcie ostatnich trzech dni turnieju mecze rozgrywane były dla publiczności w całym Spodku. Podczas drugiej edycji tenisowych zawodów WTA w Katowicach sygnał telewizyjny był transmitowany do 52 krajów i mógł być oglądana przez ponad 170 milionów widzów. Równolegle z turniejem odbył się szereg wydarzeń towarzyszących, m.in.: sesje autografów w strefie kibica, a także wizyty zawodniczek w Domu Dziecka „Stanica” iw Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Dodatkowo, organizatorzy przygotowali kolejną edycję Kid's Day gdzie najmłodsi mogli wziąć udział w turnieju tenisa z programu Tenis 10. Puchary dla najlepszych zostały wręczone na korcie głównym.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.