ZOSTAŃ POZYTYWNYM WOJOWNIKIEM!

POT, KREW I ŁZY MOŻNA WYLEWAĆ TAKŻE W MUNDURZE, W RAMACH PEŁNIONEJ SŁUŻBY, SPEŁNIAJĄC SWOJE AMBICJE I REALIZUJĄC KARIERĘ ZAWODOWĄ. TRUDNO PRZECIEŻ WYOBRAZIĆ SOBIE NASZYCH „SPECJALSÓW” Z JEDNOSTEK SPECJALNYCH CZY ŻOŁNIERZY NA MISJACH, KTÓRZY NIE WIEDZĄ, CO

KSW News - - News -

Kiedyś modna była kulturystyka. Kilka lat później „na topie” było karate. Obecnie prym wiodą mieszane sztuki walki. MMA wiąże się z codziennymi treningami, które poprzedzają decydujące wyjście na ring oraz ciężką pracą nad kondycją fizyczną i psychiczną. Konfrontacje zawodników podczas sparingu czy walki mają typowo sportowy charakter. Jeden z nich wygrywa, drugi przegrywa. Remisów prawdopodobnie nikt nie uznaje - ani sami zawodnicy, ani obserwatorzy.

Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego pt. „Uczestnictwo w sporcie i rekreacji w 2016 r.” wynika, że prawie 5% Polaków trenuje różne sztuki walki. Robią to nie tylko młodzi ludzie, na przykład uczniowie czy studenci, ale coraz częściej menedżerowie, celebryci oraz wszystkie osoby stawiające na aktywne spędzanie wolnego czasu. Popularność MMA rośnie z pewnością dzięki ogólnorozwojowym treningom, które na co dzień, poza oktagonem, zapewniają i podnoszą poczucie własnego bezpieczeństwa.

Mówi się, że szczęśliwi ci, którzy robią to, co lubią i jeszcze otrzymują za to wynagrodzenie. Zostań pozytywnym wojownikiem! Nie trzeba zawodowo trenować mieszanych sztuk walki, by wykorzystać nabyte umiejętności i doświadczenie w tym zakresie. Państwo jako instytucja dopuszcza stosowanie siły i przemocy w różnych, określonych prawnie sytuacjach. Potrzebuje dzisiaj swych „gladiatorów”żołnierzy, w których zainwestuje i odpowiednio wyszkoli. To oni zapewnią bezpieczeństwo zarówno państwu, jak i obywatelom. Służba może dać wiele korzyści. Przede wszystkim szerokie możliwości treningów oraz udziału w zawodach. Oprócz tego, co równie ważne, wzajemny szacunek, właściwie pojmowaną lojalność, prawdziwe koleżeństwo i przyjaźń, a ostatecznie stabilizację życiową. Kwestia wcześniejszej emerytury może brzmieć trochę humorystycznie, jednak dla niektórych także jest atutem. O rozwoju zawodowym stanowią nie tylko kolejne sukcesy w pracy czy zaliczone ćwiczenia, na przykład na poligonie. Rozwój to także studia wyższe związane z bezpieczeństwem, podczas których nabyte w pracy umiejętności można uporządkować, powtórzyć i skonfrontować z nauką. Wszechstronna wiedza zaprocentuje przy wykonywaniu codziennych zawodowych obowiązków oraz przyczyni się do bycia uznanym i rozpoznawalnym fachowcem w swojej branży.

ZOSTAŃ POZYTYWNYM WOJOWNIKIEM! NIE TRZEBA ZAWODOWO TRENOWAĆ MIESZANE SZTUKI WALKI, BY WYKORZYSTAĆ NABYTE UMIEJĘTNOŚCI I DOŚWIADCZENIE W TYM ZAKRESIE

Wartością dodaną do kształcenia na studiach wyższych jest także możliwość spotkania ekspertów - żołnierzy, komandosów, policjantów czy przedstawicieli innych służb mundurowych. Zachęcają studentów do dyskusji i wymiany doświadczeń.

Praca nad sobą, samodyscyplina, zaplanowany rozwój - wszystko to składa się na budowanie pozytywnego i wiarygodnego wizerunku nie tylko własnego, ale także rodziny, przyjaciół, reprezentowanej instytucji czy organizacji. Ojczyzna potrzebuje takich ludzi!

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.