NIEDZIELA: MARATON!

KONTYNUACJA ZE STRONY 6

Maraton Bieszczadzki - - News -

NIE ZGŁODNIEJESZ, NIE ZABŁĄDZISZ

Jeśli ktoś ma przebiec ponad 42 kilometry, to nie może być pozostawiony sam sobie. Na trasie przewidziane są punkty odżywcze, a konkretnie: na 6 kilometrze w okolicach Żubraczego, na 17 km w Roztokach Górnych, 26 km na skrzyżowanie stokówki z drogą na Cisną, na 33 km w Karczmie Brzeziniak i na 38 km, znów na skrzyżowaniu stokówki z drogą na Cisną. W tych punktach podawane będą m.in. napoje, w niektórych herbata z miodem. A żeby nie zbłądzić, trasa będzie odpowiednio oznakowana, nie tylko dla wskazania kierunku, ale także w formie oznaczników przebytych odległości - mniej więcej co 5 kilometrów. Kolejna informacja nie będzie miała znaczenia dla wytrawnych biegaczy, ale już dla amatorów tak - uczestników maratonu obowiązywać będzie limit czasu na pokonanie trasy, wynoszący 7 godzin, jednakże osoby, które w ciągu 4 godzin nie dotrą do punktu kontrolnego na 26 kilometrze będą przekierowywane na krótsza trasę (ok. 30 km).

NIE POŻAŁUJESZ

Za przyjemność biegania na pięknych trasach i w doborowym to- warzystwie trzeba będzie zapłacić. Jeśli ktoś nie uiścił opłaty startowej wcześniej, a była w zależności od daty zróżnicowana - to teraz przyjdzie wysupłać 165 złotych - na konto: Fundacja Bieg Rzeźnika, Kościuszki 11/1, 44-100 Gliwice 17109017660000000123119917 (w tytule wpłaty należy podać kod otrzymany w czasie rejestracji) albo bezpośrednio w biurze zawodów, ale to tylko w sobotę, 24 stycznia. Opłata startowa nie podlega zwrotowi ani przeniesieniu na inną osobę. Nie będą to jednak pieniądze wyrzucone w... śnieg. W ramach opłaty startowej uczestnicy otrzymają pamiątkowe gadżety (dla fanatyków biegania bezcenne), napoje i lekkie posiłki na trasie i na mecie, podstawową obsługę medyczna oraz GOPR w czasie biegu (oby nie było potrzeby!), a wszyscy, którzy ukończą bieg, otrzymają pamiątkowe medale. Ale to nie wszystko. W maratonie przewidywane są nagrody pieniężne dla sześciu pierwszych miejsc w kategoriach generalnych kobiet i mężczyzn oraz nagrody rzeczowe za pierwsze trzy miejsca w kategoriach wiekowych (osoby nagrodzone w klasyfikacji generalnej nie będą nagradzane w kategoriach wieko- wych). Wysokości nagród to; za 1. miejsce - 700 zł, 2. miejsce - 600 zł, 3. miejsce - 500zł, 4. miejsce - 400zł, 5. miejsce - 300zł, 6. miejsce - 200zł. Klasyfikacje wiekowe zostały ustalone następująco: K-20, M-20 (rocznik 1986 i młodsi), K-30, M-30 (rocznik 1985-76), K-40, M-40 (rocznik 1975-66), K-50, M-50 (rocznik 1965-56), K-60, M-60 (rocznik 1955 i starsi).

NIE SZUKAJ SKRÓTÓW

Podstawą do sklasyfikowania zawodnika będzie elektroniczny pomiar czasu za pomocą chipa przyczepionego do buta zawodnika. Chipy wydawane będą w biurze zawodów wraz z pakietem startowym oraz instrukcją mocowania tego urządzenia. Na trasie biegu znajdować się będą maty kontrolne, które odnotują pojawienie się zawodnika. Po zakończeniu biegu należy zwrócić chip do biura zawodów. Brak odczytu na którymś z punktów lub niezwrócenie chipa może spowodować dyskwalifikację. Klasyfikacja zawodników odbywa się będzie na podstawie czasu brutto (liczonego od chwili strzału startera). Ponieważ to bieg o większej niż zwykle skali trudności, odbędzie się bez względu na pogodę. W razie nadzwyczaj trudnych warunków trasa może zostać skrócona. Jednakże każdy z uczestników powinien samodzielnie oceniać sytuacji w górach i reagować stosownie do zmian pogodowych. Z oczywistych powodów i zasad ochrony przyrody zakazane jest zaśmiecanie terenu (np. porzucania opakowań, butelek, kubeczków - śmieci należy zostawiać w oznaczonej strefie punktów odświeżania), zbaczanie z trasy, zakłócanie ciszy. Zawodnicy łamiący te zasady będą dyskwalifikowani. Podczas biegu wszyscy zawodnicy muszą mieć numery startowe na przedniej części koszulek. Zasłanianie numeru bądź jego... „modyfikowanie” jest zabroniona pod groźbą dyskwalifikacji. Po biegu może być przeprowadzona wyrywkowa kontrola antydopingowa, której wyznaczeni przez komisję uczestnicy nie mogą się nie poddać! Zimowy Maraton Bieszczadzki jest imprezą ubezpieczoną na zasadach ogólnych. Ubezpieczenie indywidualne od kontuzji lub innego nieszczęśliwego zdarzenia wymaga polisy wykupionej przez uczestnika.

Zatem do zobaczenia na trasie!

NA TRASIE PRZEWIDZIANE SĄ PUNKTY ODŻYWCZE: NA 6 KM W OKOLICACH ŻUBRACZEGO, NA 17 KM W ROZTOKACH GÓRNYCH, 26 KM NA SKRZYŻOWANIE STOKÓWKI Z DROGĄ NA CISNĄ, NA 33 KM W KARCZMIE BRZEZINIAK I NA 38 KM, ZNÓW NA SKRZYŻOWANIU STOKÓWKI Z DROGĄ NA CISNĄ.

Odczuwalna prognozowana temperatura na niedzielę wynosi ok. -5 stopni Celsjusza. Duża w tym zasługa wiatru, który będzie wiał w okolicach 14 km/h

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.