ZWYZIĘZCY SPRZED LAT

Maraton Warszawski - - News -

To nie koniec jednak elementów historycznych.

„Na weekend maratonu zapraszamy do Warszawy wszystkich zwycięzców naszego biegu sprzed lat” – mówi Magda Skrocka, dyrektor komunikacyjny Maratonu. „Niektórzy z Was odbiorą od jednego z nich pakiet startowy w Biurze Zawodów, innym zwycięzca Maratonu Warszawskiego zawiesi na szyi medal jubileuszowego biegu. Mamy nadzieję, że tak jak dla nas, tak dla uczestników czymś niezwykłym będzie znaleźć się jednocześnie obok Błażeja Brzezińskiego, Małgorzaty Sobańskiej, Wiesława Lendy i Jerzego Skarżyńskiego, którzy wygrywali kolejne edycje Maratonu na przestrzeni dekad.”

ZALEŻY NAM BARDZO NA TYM, BY JUBILEUSZ MARATONU WARSZAWSKIEGO WYDOBYŁ TO WSZYSTKO, CZYM PRZEZ 40 LAT TEN BIEG SIĘ CHARAKTERYZOWAŁ

Absolutnie nowatorskim rozwiązaniem we współczesnej historii imprezy będzie też fakt, iż organizatorzy postanowili, że w jubileuszowej edycji nie będą zapraszać do startu żadnych zawodników z czołówki. „Przez lata było tak, że kształtowaliśmy skład elity poprzez zapraszanie konkretnych zawodników i oferowanie im konkretnych, indywidualnych warunków startu” – mówi Marek Tronina. „W tym roku jednak odchodzimy od tej zasady. Chcemy by bieg wyglądał tak, jak kilkadziesiąt lat temu – startują tylko ci, którzy się doń zgłoszą. Nikomu nie oferujemy wynagrodzenia za start, ba, nie zwracamy nawet kosztów podróży, co przecież w przypadku zawodników zagranicznych jest sporym wydatkiem. W zamian za to nagrody za miejsca i uzyskane wyniki są odpowiednio motywujące. Bo masowy bieg maratoński w dzisiejszych czasach musi być jednocześnie widowiskiem sportowym. Jestem szalenie ciekaw, jak będzie w związku z tym wyglądała rywalizacja o zwycięstwo. Ale już teraz mogę powiedzieć, że zgłosiło się wielu naprawdę dobrych zawodników z Polski i zagranicy i jestem pewien, że ta nowa formuła okaże się niezwykle atrakcyjna.”

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.