JUBILEUSZOWA WYSTAWA PRZED PKIN

W SERCU MIASTA STANĘŁA GALERIA I ZEGAR ODLICZAJĄCY CZAS DO STARTU 40. PZU MARATONU WARSZAWSKIEGO

Maraton Warszawski - - News -

Fundacja „Maraton Warszawski” uroczyście odlicza czas do startu jubileuszowego 40. PZU Maratonu Warszawskiego. Pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie stoi zegar, który pokazuje czas dzielący nas od wystrzału dającego sygnał do startu. Otworzono też plenerową wystawę zdjęć z pierwszych edycji Wielkiego Biegu.

OSTATNIE ODLICZANIE

40. PZU Maraton Warszawski coraz bliżej. Zawodnicy są w trakcie ostatnich przygotowań do najważniejszego polskiego wydarzenia w biegowym kalendarium, organizatorzy dopinają szczegóły wydarzenia, a stojący w samym sercu miasta zegar odlicza czas do startu maratonu.

HISTORIA NA FOTOGRAFIACH

Zegar otwiera galerię, która przedstawia najciekawsze zdjęcia związane z początkami Wielkiego Biegu. Wśród zdjęć umieszczonych w galerii pod PKiN znajduje się też też fotografia wyjątkowa.

WSPOMNIENIA

- W 81’ przyjechała sensacja biegu, Amerykanka Cindy Wuss. Jedyna kobieta zza granicy! Pojechałem z kolegą samochodem w trasę. Wysiadłem i zobaczyłem moment, jak prawdopodobnie żegnała się z grupką, z którą biegła. Udało mi się zrobić zdjęcie i w poniedziałek chciałem je zawieść na konkurs stowarzyszenia dziennikarzy sportowych AIPS w Strasburgu. Pech chciał, że w niedzielę ogłoszono stan wojenny. Poszedłem na pocztę, a tam wojsko, które nie pozwoliło mi paczki wysłać. Takie dostali dyrektywy. Poszedłem wtedy do Ministerstwa Łączności. Przyszedł porucznik, tłumaczyłem, że to będzie dobre dla wizerunku, ale nic do niego docierało. W końcu po dwóch tygodniach udało się. Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Dziennikarzy Sportowych wywalczył tą wysyłkę. I dobrze się stało. Gdy wychodziłem z rozprawy Jana Józefa Lipskiego, podbiegli do mnie koledzy z radia i telewizji i mówią: Leszek, wygrałeś konkurs! - wspomina Leszek Fidusiewicz, autor większości zdjęć w galerii pod Pałacem Kultury.

STOJĄCY W SAMYM SERCU MIASTA ZEGAR ODLICZA CZAS DO STARTU MARATONU.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.