INTERESUJE NAS TYLKO ZWYCIĘSTWO

Niebieska eRka - - Wstęp - WALDEMAR FORNALIK trener Ruchu

Choć zapewniliśmy już sobie utrzymanie w ekstraklasie, bardzo poważnie podchodzimy do piątkowego spotkania z Zawiszą Bydgoszcz. Na finał rozgrywek postaramy się o komplet punktów – zapowiada Waldemar Fornalik szkoleniowiec „Niebieskich”.

W miniony wtorek „Niebiescy” zapewnili sobie utrzymanie w Ekstraklasie, ale czy po niektórych spotkaniach nie odczuwał Pan niedosytu, że można było powalczyć o coś więcej?

WF: – Przychodząc jesienią do klubu zastałem drużynę w konkretnej sytuacji. Uważam, że jesień spowodowała, że zabrakło punktów, aby myśleć o graniu o coś więcej. Jeżeli zsumujemy punkty wiosenne to jesteśmy bardzo wysoko w tabeli. Myślę, że na tej sytuacji zaważył początek sezonu, więc w pewnym momencie trzeba było przekierować pewne cele i naszym głównym zadaniem stało się trzymanie.

Do składu na mecz z Zawiszą wraca Filip Starzyński, który nie zagrał w Krakowie. „Figo” jest z pewnością bardzo ważnym ogniwem w grze ofensywnej Ruchu i w dzisiejszym spotkaniu może pomóc w walce o punkty.

WF: – Filip jest podstawowym zawodnikiem tej drużyny. Jego powrót na pewno doda jakości. Wszyscy liczymy, że z jego udziałem i pomocą wygramy mecz z Zawiszą.

Czy planuje Pan roszady w składzie na mecz z Zawiszą? WF:

– Zobaczymy, ale nie przewiduję jakichś rewolucji, bo bardzo poważnie podchodzimy do tego spotkania. Interesuje nas przede wszystkim zwycięstwo i z tego względu może będzie jakaś zmiana, ale wielkich roszad nie będzie.

Zawisza przyjeżdża walczyć o utrzymanie, które Ruch już ma. Czy ten luz psychiczny wśród Pana podopiecznych może wprowadzić większy spokój i pewność w grze?

WF: – Myślę, że po zawodnikach nie było widać jakiejś nerwowości. Przede wszystkim można było zaobserwować olbrzymią koncentrację i odpowiedzialność za to, co robią na boisku. Drużyna udźwignęła ten ciężar i pomimo tej presji w wielu spotkaniach pokazała dobrą grę, a co najważniejsze były to zwycięskie mecze.

Czy Pana zdaniem kibice Ruchu, którzy mocno wspierali zawodników pomogli wywalczyć utrzymanie?

WF: – Bezsprzecznie. Hasło, że kibice są dwunastym zawodnikiem to nie są puste słowa. W trakcie spotkania zawodnicy czują wsparcie ze strony fanów Ruchu i ta świadomość z pewnością pomaga walczyć o jak najlepszy rezultat.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.