50 NUMERÓW "NIEBIESKIEJ ERKI" ZA NAMI

OFICJALNY BIULETYN RUCHU CHORZÓW ŚWIĘTUJE MAŁY JUBILEUSZ.

Niebieska eRka - - Z Klubu -

Wydawać by się mogło, że pierwszy numer biuletynu "Niebieska eRka" trafił do rąk fanów Ruchu zaledwie wczoraj, jednak to już 50 numerów (prawie trzy lata!) od kiedy magazyn ukazuje się w tej formule. Dokładnie pół miliona egzemplarzy zapowiadających mecze Ruchu Chorzów rozgrywane w roli gospodarza zostało rozdanych bezpłatnie w centrum Chorzowa, na stadionie, w stacjonarnych punktach jak Strefa Kibica, Sklep Klubowy przy ulicy Wolności, Urząd Miasta, czy wybrane Domy Kultury.

Od KUCHNI

Przy tworzeniu biuletynu łącznie brało udział kilkadziesiąt osób. Nie sposób wymienić wszystkich, ale nie możemy tutaj nie wspomnieć m.in. o felietonistach, którymi są znane osobistości i jednocześnie zagorzali sympatycy Ruchu, jak profesor Jan Miodek - wybitny językoznawca, Bogdan Kalus - aktor katowickiego teatru „Korez”, czy Wojciech Kuczok - pisarz, laureat Paszportu Polityki. Analizy, wywiady, zapowiedzi, ciekawostki meczowe przygotowują pracownicy działu marketingu Ruchu: Tomasz Ferens, Robert Kasperczyk, Waldemar Kaim. Redakcja "Niebieskiej eRki" zapraszała też czasem do współpracy dziennikarzy zajmujących się tematyką sportową: Zbigniewa Cieńciałę, czy Krzysztofa Kubickiego. Artykuły w biuletynie ilustrowane są zdjęciami fotografów: Norberta Barczyka i Łukasza Laskowskiego z agencji PressFocus. Kolejne numery biuletynu powstają także dzięki pracy i zaangażowaniu działów wydawnictwa Presspekt kierowanych przez: Leszka Waligórę (dział graficzny), Tomasza Kokoszkę (dział handlowy) i Klaudiusza Świerkota (dział dystrybucji i kolportażu). Zanim gotowy numer trafi do rąk czytelników jest sprawdzany i opatrywany wstępem przez Donatę Chruściel, dyrektor marketingu i rzecznik prasową Ruchu.

NIE TYLKO PAPIER

Biuletyn "Niebieska eRka" od początku istnienia stara się wykorzystywać nowoczesne narzędzia internetowe, wychodząc w ten sposób naprzeciw swoim czytelnikom. A jest w czym wybierać: każdy numer można przeglądać w wygodny sposób, czy to na stronie ruchchorzow. com.pl, czy przez fanpage klubowy na Facebooku, czy... przez telefony komórkowe i tablety (Android, iOS, Windows Phone) poprzez stronę klubową, bądź korzystając z aplikacji Issuu. Biuletyn również można pobrać w wersji PDF z platformy www. nr.presspekt.pl , a od niedawna "Niebieska eRka" dostępna jest w międzynarodowej sieci prasowej PressReader (dostęp do biuletynu jest po bezpłatnej rejestracji).

BEZPŁATNA FORMUŁA

Pisząc o "Niebieskiej eRce" nie sposób nie wspomnieć o sponsorach, partnerach i reklamodawcach. To głównie dzięki ich wsparciu od tylu lat publikacja może się ukazywać w formie bezpłatnej gazety zapowiadającej mecz.

LICZBY, LICZBY

Z tym egzemplarzem wydanych zostało 50 numerów biuletynu. To aż 424 strony. Gdybyśmy chcieli pobawić się liczbami i połączyć wszystko w całość, to uzyskamy łącznie: nakład w ilości 500 tys. egzemplarzy, 212 milionów stron, a znaków w tekstach... nie, może tego akurat wyjątkowo liczyć nie będziemy. W zamian za to zachęcamy do dalszej lektury dzisiejszego wydania "Niebieskiej eRki".

Łączny nakład biuletynu to aż 500 tysięcy egzemplarzy!

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.