INFORMACJE PRAKTYCZNE Jak dojechać

Podróże - -  Zaklęte Rewiry -

Połączenie tylko z 1 przesiadką oferują linie Emirates oraz Qatar (od 3200 zł w 2 strony). Od 1600 zł można polecieć do Dar es Salaam, zanocować tam i promem popłynąć na Zanzibar (od 70 USD w 2 strony). Na miejscu kursują lokalne busy daladala, taksówki, można też wynająć samochód (ok. 35 Usd/dzień, ruch lewostronny).

Wiza, waluta Wizę kupuje się na lotnisku (50 USD). Walutą jest szyling tanzański (1000 TSH to ok. 2 zł). Najkorzystniej wymieniać dolary amerykańskie (tylko nowe serie banknotów) w Stone Town.

Gdzie spać W małych pensjonatach B&B zapłacimy od 35 USD za dwójkę ze śniadaniem. W Stone Town polecam Funguni Palace tuż przy targu rybnym (dla odpornych na zapachy, za to w „prawdziwym” miejscu) lub zabytkowe wnętrza Suahili House (100 USD za dwójkę ze śniadaniem). W Jambiani moim „drugim domem” jest pensjonat Cool Runnings (3 pokoje tuż przy plaży, rodzinna atmosfera, jambianicoolrunnings@ gmail.com). W Nungwi polecam 2 Benches, Casa Umoja albo Baraka Bungalows.

Kontakty Znakomitą przewodniczką jest Aiysha Mohammed ( www. facebook.com/inzanzibarbyaiysha). Tradycyjne suahilijskie zabiegi obowiązkowo w Mrembo Spa ( www.mrembospa.com). Naturalne kosmetyki z algami –w Seaweed Center w Paje. Wspaniałe patchworki szyją kobiety z kooperatywy SASIK (ul. Gizenga, Stone Town). Malowanie henną – w Hurumzi Henna Art Gallery (ul. Hurumzi 242, Stone Town). Kangi – w sklepie Chavda (ul. Chavda, Stone Town). Przyprawy – na bazarze Darajani (Stone Town).

WARTO wiedzieć!

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.