POLAND BIKE MARATHON JEDZIE DO RADZYMINA

KOLOROWY PELETON POLAND BIKE PO TRZECH LATACH PRZERWY WRACA DO RADZYMINA!

Poland Bike Magazyn Rowerowy - - PIERWSZA STRONA -

Już w sobotę 23 maja jedna z najstarszych miejscowości na Mazowszu, oddalona od Warszawy o zaledwie 20 km, będzie areną czwartego etapu tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon, cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowanego przez Grzegorza Wajsa. Kolarskie Miasteczko Poland Bike, Biuro Zawodów, start i meta wyścigów znajdą się przy Zespole Szkół im. E.Czartoryskiej w Radzyminie, przy ul. Konopnickiej 24.

RADZYMIN, RYNIA, BIAŁOBRZEGI

- Odkryjemy na nowo teren, gdzie można z przyjemnością ścigać się na rowerach górskich – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Radzymin i jego pagórkowate okolice powinny przypaść do gustu miłośnikom jazdy na dwóch kółkach. Trasa jest niezwykle zróżnicowana. Przebiega w „widłach” Bugu i Narwi na pofałdowanym, interwałowym obszarze Radzymin – Rynia – Białobrzegi, naszpikowana ciekawymi leśnymi odcinkami, m.in. w pobliżu Fortu Beniaminów. Zapraszam w sobotę 23 maja do Radzymina!

DYSTANSE

Rywalizacja rozegra się na trzech dystansach: MAX (50 km), MINI (26 km) oraz FAN (8 km - dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Radzymina w kolarstwie górskim). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

CUD NAD WISŁĄ

To historyczne miejsce. W Radzyminie w 1920 roku podczas wojny polsko-bolszewickiej odbyła się Bitwa Warszawska, zwana „Cudem nad Wisłą”. IV etap LOTTO Poland Bike Marathon 2015 w Radzyminie organizowany jest we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Radzymin.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.