ZA TYDZIEŃ (6 CZERWCA): DEBIUT URSZULINA

LOTTO POLAND BIKE MARATHON JEDZIE NA LUBELSZCZYZNĘ

Poland Bike Magazyn Rowerowy - - WWW. POLANDBIKE. PL -

Wsobotę 6 czerwca w Urszulinie (powiat włodawski na Lubelszczyźnie) odbędzie się szósty etap LOTTO Poland Bike Marathon, cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowanego przez Grzegorza Wajsa. To lokalizacja wymarzona na czerwcowy weekend. Gmina Urszulin to prawdziwe serce Polesia i Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego.

KIERUNEK: LUBELSZCZYZNA

- Po etapach w Otwocku, Nowym Dworze Mazowieckim, Legionowie, Radzyminie i Nadarzynie pierwszy raz w tym roku wyjedziemy poza Mazowsze i udamy się na Lubelszczyznę - mówi Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. – Warto spędzić cały weekend w Gminie Urszulin, idealnym miejscu do sportowej rekreacji. Zapraszam do Urszulina w powiecie włodawskim w sobotę 6 czerwca.

MARATON DLA KAŻDEGO

To impreza absolutnie dla wszystkich, bez względu na wiek. Aby wystartować, wystarczy mieć rower i kask. Rywalizacja odbędzie się na trzech dystansach: MAX (52 km), MINI (33 km) oraz FAN (9 km – dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Urszulina w kolarstwie górskim). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

SERCE POLESIA

Gmina Urszulin leży w odległo- ści 60 km od Lublina, 50 km od Chełma oraz 30 km od granicy z Ukrainą i przylegającego do niej Szackiego Parku Narodowego. Istniejący od 1990 roku Poleski Park Narodowy, w którego bezpośrednim sąsiedztwie leży Urszulin, daje możliwość odpoczynku wśród malowniczych krajobrazów i pięknej, dziewiczej przyrody.

WSPÓŁPRACA

VI etap LOTTO Poland Bike Marathon w Urszulinie organizowany jest we współpracy z Urzędem Gminy Urszulin. Patronat medialny nad imprezą objęły TVP Lublin i Radio Lublin.

WYSTARTOWAĆ MOŻE KAŻDY, WYSTARCZY MIEĆ ROWER I KASK

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.