23.08.2015R.

CENTRUM WARSZAWY,

Poland Bike Magazyn Rowerowy - - PIERWSZA STRONA -

Jednocześnie, podobnie jak przed rokiem, będzie to finał II Kolarskich Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym. Organizatorem i pomysłodawcą tego wydarzenia jest Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy, a dziś dyrektor cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich LOTTO Poland Bike Marathon.

MEMORIAŁ Z MARKĄ

- To będzie nie lada gratka dla miłośników jazdy na dwóch kółkach. W wyścigach będzie mógł wystartować każdy, ale punktem kulminacyjnym imprezy będzie rywalizacja zawodowców z Polski i zagranicy - mówi dyrektor imprezy Grzegorz Wajs. - Memoriał Królaka ma swoją markę. Wygrywali go kolejno Robert Radosz, Dariusz Baranowski, Mateusz Taciak, Kamil Gradek i przed rokiem Paweł Bernas. Elita polskiego kolarstwa zawodowego. Kto sięgnie tym razem po legendarną i niezwykle prestiżową „ Pompkę Królaka”? Przekonamy się już 23 sierpnia w Warszawie.

PRZY PLACU ZAMKOWYM

Kolorowe Miasteczko Poland Bike zostanie zlokalizowane w sercu stolicy, na warszawskim Starym Mieście. Start i meta wyścigów oraz Biuro Zawodów znajdą się przy Krakowskim Przedmieściu w pobliżu Placu Zamkowego.

DLA KAŻDEGO

To będzie dzień pełen kolarskich wrażeń i emocji. Rywalizacja odbędzie się w wielu kategoriach wiekowych. Na warszawskiej Starówce będą ścigać się przedszkolaki, dzieci i młodzież; amatorzy na rowerach górskich oraz szosowych; strażacy o Puchar Polski Państwowej Straży Pożarnej; kolarze i kolarki z licencjami Polskiego Związku Kolarskiego, w tym elita zawodowców.

FINAŁ Z ELITĄ

Wyścig główny z udziałem kolarzy polskich i zagranicznych grup zawodowych rozpocznie się o godzinie 18.00 i zostanie rozegrany jako kryterium uliczne na dystansie 45 km (15 rund). Zdobywcą prestiżowej „Pompki Królaka” zostanie zawodnik, który zdobędzie najwięcej punktów. Dodatkowo na premiach górskich przy ul. Bednarskiej kolarze powalczą o „Kostkę Bednarskiej”.

TRASA MEMORIAŁU

To będzie niezwykle atrakcyjne widowisko sportowe. Wyścig zostanie rozegrany na nowej trasie okrężnej ze startem i metą przy Krakowskim

WYŚCIG NA NOWEJ TRASIE ZE STARTEM I METĄ PRZY KRAKOWSKIM PRZEDMIEŚCIU

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.