NA VIII ETAP LOTTO POLAND BIKE MARATHON ZAPRASZA DARIUSZ ZIELIŃSKI, BURMISTRZ MIASTA I GMINY GÓRA KALWARIA

Poland Bike Magazyn Rowerowy - - NEWS - Dariusz Zieliński Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria

Jest mi niezmiernie miło zaprosić Państwa 28 czerwca 2015 roku do Góry Kalwarii na Poland Bike Marathon. Miasteczko Poland Bike rozbije się u nas już po raz siódmy, aby gościć miłośników jazdy na rowerach górskich. Organizatorzy przygotowali dla zawodników zróżnicowane ze względu na stopień trudności i dystans trasy prowadzące przez malownicze tereny m.in. Lasów Chojnowskich i wału wiślanego w pobliżu Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku. Góra Kalwaria to urokliwe miasto o wspaniałych walorach przyrodniczych, cieszy fakt, że te zalety zostały dostrzeżone i wykorzystane z pożytkiem dla miłośników jednośladów.

Obserwujemy rosnącą z roku na rok popularność tej imprezy wśród zawodników, publiczności i turystów. Góra Kalwaria staje się, dzięki niej, symbolem aktywności, ducha rywalizacji i przepysznej zabawy w doskonałej atmosferze. Zabawy skierowanej do najmłodszych, których angażujemy w sport na zasadach fair play, ucząc dzięki temu, że rozwój fizyczny idzie w parze z rozwojem duchowym, oraz do dorosłych, profesjonalnych cyklistów, którzy stają się ambasadorami ważnych życiowych wartości, takich jak pasja, ambicje i ciężka praca, która prowadzi do urzeczywistniania marzeń.

Przy okazji Poland Bike Marathon pragnę Państwa serdecznie zachęcić do zwiedzania Góry Kalwarii, która jest miastem o dwóch twarzach, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością. Na terenie o powierzchni ponad 145 km2 znajdują się liczne zabytki architektoniczne i przyrodnicze, które stanowią wyjątkowe stygmaty bogatej i pięknej historii. Jest to miasto urokliwe o obliczu przyjaznym dla mieszkańców i turystów, które tętni życiem i ma do zaoferowania wspaniały klimat, cudowne widoki, wiele ścieżek rowerowych i pieszych. A przede wszystkim charakter i koloryt, który pozwala na chwile wytchnienia od wielkomiejskiego zgiełku. Planowanie weekendowych wycieczek jest proste dzięki aplikacji, która dostępna jest na stronie www.turystyka.gorakalwaria.pl, gdzie znaleźć można najważniejsze wydarzenia, zabytki oraz miejsca godne uwagi. Do zobaczenia w Górze Kalwarii!

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.