NA XI ETAP LOTTO POLAND BIKE MARATHON ZAPRASZA JACEK ORYCH, BURMISTRZ MIASTA MARKI

Poland Bike Magazyn Rowerowy - - NEWS - Jacek Orych Burmistrz Miasta Marki

Marki to trzydziestotysięczna malowniczo położona miejscowość granicząca z Warszawą. Niemal jedną trzecią powierzchni miasta zajmują lasy. Przez tereny Puszczy Słupeckiej, Lasów Drewnickich, Horowego Bagna i wzdłuż brzegów zbiorników wodnych wytyczone zostały szlaki rowerowe stanowiące atrakcję turystyczną miasta. Od 9 lat trasę jednego ze szlaków przemierzają uczestnicy Memoriału Bercika – crossowego wyścigu MTB o puchar Burmi- strza Miasta Marki. Obecnie zabiegamy o środki zewnętrzne na budowę sieci ścieżek rowerowych, która połączy Marki z Warszawą i okolicznymi miejscowościami.

Marki stawiają na sport. W ciągu ostatnich lat wybudowano nowoczesną halę widowiskowo-sportową oraz zmodernizowano bazę sportową. Powstały także dwa kompleksy sportowe w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012” oraz lodowisko. Z roku na rok poszerza się oferta sportowa przygotowana przez mareckie kluby sportowe. Dziś młodzież może uczestniczyć w treningach m.in.: piłki nożnej, piłki ręcznej, karate, gimnastyki akrobatycznej, czy tańca. W Markach ćwiczą także młodzieżowi mistrzowie Polski w warcabach.

Kalendarz imprez sportowych w Markach jest bardzo bogaty. Spartakiada Rodzinna, Paraolimpiada Sportowa, czy bieg Nocny Marek to wydarzenia, które na dobre wpisały się w sportowy krajobraz naszego miasta. Marki otwarte są także na nowe inicjatywy. Dlatego też z dużym entuzjazmem przyjąłem propozycję organizacji jednego z etapów LOTTO Poland Bike Marathon w naszym mieście. Gwarantujemy niezapomniane emocje i dużą dawką rywalizacji sportowej, a do tego piękne leśne krajobrazy.

Gorąco zachęcam do wizyty w Markach 9 sierpnia i udziału w wyścigu. Zapraszam do rowe- rowych wycieczek po Markach także w ciągu całego roku i odkrycia ciekawych miejsc, które były świadkami historii: XIX-wiecznej przędzalni, w której po raz pierwszy na Mazowszu rozbłysła żarówka, czy też Pałacu Briggsów, skąd w sierpniu 1920 roku wydawano rozkazy żołnierzom broniącym dostępu do Warszawy przed nawałą bolszewicką.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.